За багатьма ознаками, Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої воєнної операції, війна перетворюється на затяжну фазу. Про це сказав Олексій Резніков у вівторок, 17 травня, виступаючи у Раді закордонних справ ЄС, на рівні міністрів оборони за участю Генерального секретаря НАТО.
"Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони", – сказав міністр.
Він підкреслив, що затягування війни спричиняє ризик глобальної продовольчої кризи, а також чергової міграційної кризи.
"Враховуючи це, ми хочемо перемогти ворога та звільнити наші території у найкоротші терміни. Не дати Росії затягнути конфлікт. Тому ми дуже зацікавлені в отриманні міжнародної допомоги, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей", – сказав Резніков.
Глава оборонного відомства наголосив, що є необхідність підвищити ефективність міжнародної допомоги за рахунок кращої координації зусиль усіх партнерів – ЄС, НАТО, США, Великої Британії, Канади, Австралії, Японії та інших країн.
"Потрібно, по-перше, розкласти можливі надходження у три умовні кошики – короткостроковий, середньостроковий, довгостроковий; щоб формувати необхідні можливості та розраховувати на певні можливості у конкретний час. Це важливо, у тому числі з точки зору підготовки персоналу. По-друге, подивитися на всі надходження не лише через кількість, а через критерій розвитку здібностей Збройних сил України", – сказав Резніков.
Глава МОУ каже, що в ідеалі метою є отримання озброєння та військової техніки не просто у вигляді окремих одиниць, а у вигляді organic unit.
"Щоб у результаті ми отримували не просто гармати, а одночасно засоби контрбатарейної боротьби, машини управління, БПЛА для наведення на цілі, засоби ППО/ПРО для прикриття. Елементи цього комплексу можуть надходити з різних країн, але за рахунок інтеграції ми отримаємо якісну перевагу", – сказав міністр.
Крім того, продовжив Резніков, є країни ЄС, які не мають зброї чи інших потрібних нам позицій. Але які хочуть і можуть допомогти, зокрема, грошима.
"У цьому контексті можна розглянути можливість розширення інструментів EPF. Доповнити його елементом типу трастового фонду, куди країни ЄС, які не мають зброї, могли б передавати на управління кошти, які, за заявками України, будуть спрямовуватися іншим країнам ЄС як оплата за ті чи інші позиції", – пропонує голова МОУ.
Інші Новини
Посадовця Держгеокадастру з Волині судитимуть за махінації із землею Міноборони
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо колишнього начальника Управління Держгеокадастру одного з районів Волинської області, дії якого призвели до незаконного...
У Києві на вихідних закриють 6 станцій метро через ремонтні роботи
Найближчими вихідними днями - 5 та 6 квітня 2025 року - у Києві закриють низку станцій метро. Це пов'язано з...
В одеського депутата знайшли маєток на узбережжі Іспанії на 40 млн грн
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на запит Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) розшукало нерухомість, що...
На Львівщині посилили заходи безпеки біля адмінбудівель через загрозу терактів
У Львівській області в середу, 2 квітня, посилили заходи безпеки поблизу адміністративних будівель через загрозу російських диверсій. З посиланням на...
НАБУ оголосило підозру екс-посадовцю Міноборони і постачальникам “золотих яєць” для ЗСУ
У Міністерстві оборони викрили схему розкрадання державних коштів під час закупівлі продуктів харчування для армії під час повномасштабної війни. Підозри...
В Одесі затримали агента РФ, який виготовляв вибухівку для терактів
В Одесі затримано російського агента, який на замовлення ФСБ виготовляв саморобні вибухові пристрої для терактів в Україні. З посиланням на...
Average Rating