Генсек НАТО Йєнс Столтенберг зазначає, що війна між РФ та Україною перейшла у фазу "війни на виснаження", і ніхто не може з певністю спрогнозувати, як і коли вона закінчиться. Про це, посилаючись на його інтерв’ю виданню Rzeczpospolita.
Столтенберг зазначив, що після 13 тижнів війни очевидно, що Росія допустила серйозні стратегічні прорахунки зі своїм початковим задумом кампанії, а Україна довела свою готовність і спроможність чинити опір – завдяки мужності й професіоналізму військових та західній допомозі навчанням і зброєю.
"Війни є непередбачуваними, і ніхто не може з певністю сказати, коли і як закінчиться ця війна", – зауважив генсек НАТО.
Він повторив свої слова про те, що зараз Альянс вбачає своєю ціллю подальшу підтримку України і водночас запобігання ескалації війни.
"На початку підтримка надходила в основному зброєю радянських часів, але тепер ми надаємо більше натівської зброї, для використання якої потрібно навчатися. Альянс є активним учасником групи підтримки України під лідерством США, яка зустрілася вперше на авіабазі "Рамштайн"… І найперше завдання НАТО – допомогти надавати підтримку – і протягом тривалого часу. Тож я закликаю союзників поповнювати поставки – тому що це все більше стає війною на виснаження", – зазначив Столтенберг.
Він повторив свої аргументи про запобігання ескалації, зазначивши, що якщо війна переросте в пряму повномасштабну війну між НАТО та Росією, це завдасть ще більше лиха, ніж війна вже завдала в Україні.
"Нам потрібно поводитися так, щоб не доводити до ескалації. І ми це робимо, зокрема – наголошуючи, що ми надаємо підтримку Україні, але НАТО не є воюючою стороною. Ми підтримуємо Україну у реалізації її право на самозахист, передбачене Хартією ООН", – зазначив Єнс Столтенберг.
Другий момент запобігання ескалації, додав він, – це нарощування військової потуги на східному флангу Альянсу, щоби у Кремлі не зробили хибної оцінки щодо готовності НАТО захищати усіх союзників.
За словами Столтенберга, зараз це 40 тисяч військових під прямим командуванням НАТО, підсилені значними морськими і повітряними силами, а загальна кількість американських військових у Європі після 24 лютого зросла на 30 тисяч осіб – до 100 тисяч, з яких більшість дислокуються у східних країнах-членах.
Інші Новини
У МЗС Фінляндії вважають, що лідерам Європи не варто зараз дзвонити Путіну
Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен вважає, що для лідерів Європи поки не настав час дзвонити до російського диктатора Володимира...
У Польщі попереджають Трампа про “історичної помилку” щодо Росії
Американський президент Дональд Трамп ризикує здійснити "історичну помилку", якщо його переговори про припинення війни в Україні призведуть до того, що...
Посол США Брінк відреагувала на ракетну атаку, вже згадавши РФ
Посол США в Україні Бріджіт Брінк відреагувала на російську комбіновану атаку по Україні в ніч проти 6 квітня та вранці.У...
Ультраправі у Німеччині практично зрівнялася з консерваторами в опитуванні
Підтримка ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" ("АдН") практично зрівнялася з підтримкою консервативного блоку ХДС/ХСС, що сталось уперше за історію опитувань...
Зеленського “неприємно здивувала” реакція США на російський удар по Кривому Рогу
Президент Володимир Зеленський заявив, що "неприємно" здивований реакцією посольства США на ракетний удар Росії по Кривому Рогу напередодні, внаслідок якого...
Витік деталей угоди про надра: кількох українських чиновників перевірили на поліграфі
Кількох українських посадовців перевірили на поліграфі. Причиною цього був витік деталей угоди між США та Україною про корисні копалини.Про це...
Average Rating