Read Time:2 Minute, 15 Second

До війни Україна була одним із основних постачальників солі в 15 країн світу.
Висока вартість солі, що завищена в 10 разів, або взагалі її відсутність на прилавках магазинів останнім часом гостро хвилює кожного українця. В соцмережах наразі активно обговорюють це питання. Люди не задоволені і тим, що залишилася лише імпортна, а вона ще дорожча.
Так, на прилавках магазинів можемо побачити ціни від 80 і аж до 95 грн за кілограм.
/ Фото: скріншот Однак, як розповів в коментарі голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан, сіль не відноситься до соціально значущих продуктів і, наприклад, у магазинах Києва вона є в достатній кількості.
У магазинах Києва сіль є в достатній кількості, може, немає саме "Артемсолі" через військові дії в регіоні. Ми моніторимо всі продукти харчування, але сіль не відноситься до соціально значущих продуктів, — сказав він.
Чому виник дефіцит?
Як повідомив директор підприємства Віктор Юрін у коментарі "Вільному радіо", держпідприємство "Артемсіль" (Соледар Донецької обл.), найбільший виробник солі в Європі, на невизначений час зупинило роботу через бойові дії російських військ.
"Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйновано адміністративну будівлю. Були прямі потрапляння в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не наражаємо людей на небезпеку. Тим паче, більшість жителів Соледара, працівників ДП "Артемсіль" уже евакуювалися", — розповів раніше керівник підприємства.

А це ДП, до слова, випускало понад 90% всієї солі в Україні.

Чи відгукнеться це Європі?
Як зауважив депутат Київської міської ради Костянтин Яловий, зупинку "Артемсолі" відчують і за кордоном, адже підприємство постачало сіль у 15 країн світу. До його зупинки Україна входила у світовий ТОП-20 по видобутку солі.
Чи є заміна та хто постраждає?
Як стверджує Яловий, якщо камʼяну сіль на кухні цілком можна замінити морською, то у промисловості такої можливості немає. Виробники харчової продукції зіткнуться з неабиякими проблемами, адже на носі сезон консервації овочів.
В додаток до всього, брак солі відчувається і в хімічній промисловості та у підприємств, які відповідають за зимову обробку доріг та злітно-посадкових смуг.
Загалом, в Україні, окрім "Артемсолі", є ще два відомих (з-поміж інших) родовища: Словʼянське, яке знаходиться в Донецькій області і де ситуація теж доволі складна, і Солотвинське у Закарпатській, яке в свою чергу почало розмиватися після великих повеней в 1998 і 2001 роках та й загалом має застаріле виробництво.
Дефіцит продуктів в Україні
В Україні цього року прогнозують дефіцит деяких овочів. Переважно це стосується культур, які у промислових масштабах вирощують на півдні країни.
А оскільки росіяни окупували четверту частину територій України, де вирощувався солодкий перець (а це 25% на території Херсонської області), найбільшого дефіциту варто очікувати саме цього овоча. При цьому основну частину солодкого перцю на продаж (93%) вирощували саме в індивідуальних господарствах.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Офіс генпрокурора: окупанти вбили вже 240 українських дітей
Наступна новина Українських біженців у Європі чекають важливі зміни