У НБУ очікують, що до кінця 2022 року інфляція перевищить 20%, але це контрольований рівень. При цьому гіперінфляція є дуже нереалістичним сценарієм.
Про це в інтерв'ю ютуб-каналу "Шкарпова запитає" заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
На питання про ризик повторення подій 1990-х років, коли інфляція налічувала тисячі відсотків та спостерігався дефіцит базових товарів споживання, Ніколайчук відповів:
"Мені здається, зараз ситуація дуже відрізняється від 90-х. У нас уже збудовані державні інституції. І якість макроекономічного менеджменту на зовсім іншому рівні. У мене є тверда віра, що ми зможемо уникнути помилок тих років, коли ситуація в країні характеризувалася гіперінфляцією, стрімким падінням виробництва, спробою вирішити ці проблеми печаткою грошей."
Серед основних причин інфляції він, крім дефіциту товарів та руйнування бізнесів, розрив ланцюгів постачання, вибуховий попит у тих регіонах, куди люди масово переїхали, друк грошей НБУ для фінансування дефіциту держбюджету також назвав загальний стрибок інфляції у світі, і особливо – у нашому регіоні .
"Наприклад, в Естонії інфляція досягла майже 19%, у Польщі – 12%, у Чехії – 14%. Багато в чому це пов'язано із наслідками війни в Україні та подорожчанням продуктів харчування та пального.
В Україні, напевно, найбільше впливає те, що в окремі регіони країни досить ускладнена логістика насамперед продовольчих товарів через блокування доріг російськими загарбниками. Цей дефіцит пропозиції спричиняє суттєві зміни цін.
Загалом в Україні інфляція у травні становила 18%. Але, наприклад, у Херсонській області, де доступ до продукції для населення дуже ускладнений – 35%”, – заявив Ніколачук.
За його словами, гіперінфляція є дуже нереалістичним сценарієм.
"Ми очікуємо, що до кінця року інфляція перевищить 20%, але це контрольований рівень. Він швидше відображення тих проблем, які країна має під час війни. Але це не порівняти з тими тисячами відсотків, які Україна мала на початку 1990-х", – резюмував заступник голови НБУ.
Нагадаємо:
Інфляція в Україні у травні прискорилася до 18% у річному вирахуванні з 16,4% місяцем раніше.
Зростання споживчих цін у квітні прискорилося до 16,4% у річному обчисленні, насамперед через подорожчання продовольства.
Інші Новини
Ілон Маск запускає у своїй соцмережі новий месенджер XChat
X може незабаром замінити свій розділ для обміну повідомленнями DM новий вбудований месенджер XChat.Звичний розділ з повідомленнями в X незабаром...
Бородянська громада презентувала програму відновлення: що робитимуть
Одна з найбільш зруйнованих громад Київщини – Бородянська територіальна громада, презентувала програму свого комплексного відновлення (ПКВ).Про це говорить коментар голови...
Уряд розширив програму доступних кредитів для фермерів на будівництво овочесховищ
Кабінет міністрів розширив можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ у межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.Відповідну...
Підвищення військового збору збільшило майже вчетверо надходження до бюджету
За перший квартал 2025 року до бюджету надійшло 34,1 млрд грн військового збору. Це у 3,7 раза більше, ніж за...
Гендиректор Apple допоміг тимчасово відкласти мита Трампа на електроніку – WP
На тлі запровадження нових мит адміністрацією Дональда Трампа проти китайського імпорту, генеральний директор Apple Тім Кук доклав значних зусиль за...
Уряд виділив 830 млн грн на облаштування укриттів у школах
Кабінет міністрів України на засіданні 18 квітня розподілив субвенцію в обсязі 830 млн грн на облаштування укриттів в закладах загальної...
Average Rating