Ціни на нафту впали приблизно на 1 долар в понеділок 11 липня, звівши нанівець деякі досягнення попередньої сесії. Побоювання з приводу рецесії і обмежень попиту в Китаї через COVID – 19 переважили побоювання з приводу дефіциту пропозиції.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 0,8%, до 106,20 доларів за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки WTI подешевшали на 1%, до 103,75 доларів.
Побоювання рецесії
Обидва контракти продемонстрували тижневе зниження минулого тижня, так як на ринку переважали побоювання, що підвищення процентних ставок для стримування інфляції викличе рецесію і знизить попит на нафту.
"Чисті позиції на покупку по ф'ючерсах на нафту WTI в даний час знаходяться на найнижчому рівні з березня 2020 року, коли попит звалився на тлі спалаху COVID-19. І це незважаючи на зберігаються ознаки напруженості", – відзначають аналітики ANZ Research.
Дані за 10 липня про випадки COVID-19 в Китаї показали, що їх кількість зросла в порівнянні з попереднім днем. Зберігаються побоювання з приводу можливості більш широких блокувань після того, як в Шанхаї був виявлений новий підваріант Omicron.
Зупинка Nord Stream
Що стосується пропозиції, то ринок як і раніше стурбований планами західних країн обмежити ціни на російську нафту.
Ще одним ключовим фактором, на який звертатимуть увагу трейдери, є технічний ремонт газопроводу "Північний потік-1", по якому російський газ надходить до Німеччини, який повинен пройти з 11 по 21 липня. Уряди, ринки і компанії стурбовані тим, що зупинка може бути продовжена через російське вторгнення в Україну.
"Зараз велика проблема для ринків – забудьте заголовки про COVID і Байдена – буде полягати в тому, чи повернеться Nord Stream в лад знову", – сказав Стівен Іннес, керуючий партнер SPI Asset Management.
За його словами, якщо трубопровід не відновить роботу, як було заплановано, 22 липня, це може призвести до падіння попиту на газ в Європі, що спровокує економічний спад і призведе до зниження попиту на нафту і стагфляції.
Також залишаються питання про те, як довго ще сира нафта буде надходити з Казахстану через Каспійський трубопровідний Консорціум (КТК).
Поставки тривають і досі по трубопроводу, по якому проходить близько 1% світової нафти, навіть після того, як минулого тижня російський суд наказав призупинити роботу.
Нагадаємо, торгівля минулого тижня була відзначена різким розпродажем 5 липня, коли WTI впала на 8%, а Brent – на 9%. Падіння Brent на 10,73 долара стало третім за величиною для цього контракту з моменту початку торгів в 1988 році.
Інші Новини
Китай запровадив нові обмеження на постачання техніки та хімії в РФ
Китай ускладнить російському бізнесу закупівлю техніки, обладнання та хімії. Про це пише The Moscow Times. З 1 грудня в КНР...
Зеленський призначив нового командувача Сухопутних військ ЗСУ
Президент України Володимир Зеленський після засідання Ставки Верховного головнокомандувача повідомив, що разом з головкомом Сирським ухвалив рішення призначити командувачем Сухопутних...
“Тисяча Зеленського” та оновлення правил бронювання: що зміниться у грудні
У грудні на українців чекає низка змін. Насамперед вони стосуватимуться підвищення податків та оновлення правил бронювання для бізнесу. Крім цього,...
Антимонопольний комітет дозволив Кріппі приватизувати готель “Україна”
Антимонопольний комітет надав дозвіл компанії "Ола Файн" Максима Кріппи на приватизацію готелю "Україна". Про це йдеться в повідомленні відомства. "Надано...
НБУ проведе відкрите тестування е-гривні наступного року
Національний банк у 2025 році проведе відкрите тестування е-гривні. Про це НБУ повідомив у відповідь на запит. "Наразі ми плануємо,...
З кожним обстрілом відновлення передачі електрики стає все складнішим – експерт
Основною проблемою під час вчорашньої масованої атаки РФ було те, що ракети летіли у випускні трансформаторні підстанції, які відповідають за...
Average Rating