Восени фінансову ресурси України можуть вичерпатись і економіка "піде в круте піке", незважаючи на домовленість про відстрочку міжнародного боргу на два роки.
Про це йдеться у матеріалі Financial Times.
Журналісти зазначають, що через війну щомісячні витрати збільшилися з $250 млн у лютому до $3,3 млрд у травні. Кабмін уже запровадив різке скорочення витрат на повсякденні послуги для покриття своїх військових потреб. Крім того, влада може піти на ще рішучіші заходи.
"Щось має відбутися всередині країни – або підвищити податки, або скоротити витрати, якщо це не критично. Усі думали, що війна скоро закінчиться… Але це триватиме місяці, якщо не роки", – прогнозує професор економіки Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городниченко.
За словами заступниці директора Центру економічної стратегії Марії Репко, будь-які додаткові податки на підприємства можуть призвести до їхнього банкрутства, що тільки посилить гуманітарну кризу.
За її словами, якщо масштабне зростання військових витрат збережеться на теперішньому рівні, то восени в країні знову забракне коштів.
Репко також зазначила, що без іноземної підтримки українська економіка "піде у круте піке", а продовжувати бойові дії буде неможливо.
Крім того, іноземний банкір, який співпрацює з українською владою, розповів, що іноземна допомога Києву недостатня та надто повільна, при цьому зобов’язання навпаки дуже великі.
З моменту вторгнення Україна отримала 12,7 млрд дол фінансової допомоги з обіцяних 38 млрд дол. Чисті резерви України зараз становлять лише $12,9 млрд проти $19 млрд у лютому.
Цього достатньо на два з половиною місяці, щоб сплатити за імпорт необхідних продуктів: від сільськогосподарських ресурсів до автомобільних запчастин і палива.
Інвестиційний директор британської керівної компанії Abrdn Віктор Сабо вважає, що можливості українського уряду дуже обмежені.
За його словами, Київ може опинитись у ситуації, коли навіть не зможе погасити всі соціальні зобов'язання перед українцями.
"Якщо вони спалять свої резерви, їм доведеться вирішувати, платити солдатам чи медсестрам. У них будуть проблеми з управлінням школами та лікарнями. Це катастрофа", – сказав він.
Нагадуємо:
Fitch Ratings прогнозує, що ВВП України в 2022 році впаде на 33%, а в 2023 році зросте на 4%.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України з CCC до C (переддефолтний).
Інші Новини
У “Нафтогазі” повідомили про пошкодження газових об’єктів після атаки РФ
Росія вкотре масовано атакувала обʼєкти групи Нафтогаз. Внаслідок ворожої атаки є руйнування. Про це заявив голова правління НАК Нафтогаз України...
У “Нафтогазі” повідомили про пошкодження газових об’єктів внаслідок атаки РФ
Росія вкотре масовано атакувала обʼєкти групи Нафтогаз. Внаслідок ворожої атаки є руйнування. Про це заявив голова правління НАК Нафтогаз України...
Бізнесу став доступним прийом платежів через Tap to Pay на iPhone
У Monobank вже давно є функція “Термінал у смартфоні”, яка дає змогу бізнесам приймати оплати на Android-пристроях без потреби орендувати...
Бізнес в Україні підтримує чотириденний робочий тиждень, але з умовою
Більшість представників бізнесу (58%) в Україні позитивно ставляться до ідеї запровадження 4-денного робочого тижня. Але за умови 10-годинного робочого дня....
ЄС зняв санкції з японських суден після зобов’язань не возити газ із заводу РФ
Європейський Союз під час ухвалення 18-го пакета санкцій зняв санкції з газовозів японської компанії Mitsui O.S.K. Lines (MOL), які потрапили...
Суд у Гаазі, попри санкції, зняв арешт з активів “Газпрому” у Нідерландах
Окружний суд Гааги зняв арешт з активів "Газпрому" в Нідерландах. Мова йде про його частку в газовидобувних компаніях Wintershall Noordzee...
Average Rating