Росія організувала системну програму грабежу, націлену на Українські національні активи – в першу чергу сталь і пшеницю, а також промислові інструменти, використовувані при їх виробництві та переробці.
Про це говорить звіт американської групи дослідників ISRP.
Для цього грабежу Росія використовує ті ж злочинні методи, які вона раніше провертала в Чечні і Афганістані, проте розмах цього мародерства в Україні унікальний, відзначають в ISRP.
"Крадіжка національного майна була ключовим компонентом російської військової стратегії протягом майже століття. Але грабіж України унікальний за своїм розмахом і тактикою. Російські військові використовують методи, адаптовані з синдикатів організованої злочинності, а також тактику, яку вони використовували після радянського вторгнення в Афганістан в 1979 році, і у війні проти Чечні в 1990-х роках", – вказується в дослідженні.
Так, за даними ISRP, в Чечні російська армія конфіскувала національні та приватні підприємства з переробки нафти, і направляла нафту на свої власні склади, а потім перепродувала на світовому ринку через злочинні синдикати. Точно так само вона надходить, перенаправляючи українське зерно і сталь.
"При цьому організована злочинність не обмежувалася тільки стратегічним злодійством національних ресурсів. Так, в Чечні окремі російські підрозділи грабували і руйнували цілі міста, заповнювали автомобілі особистим майном і муніципальним майном міст, і направляли їх продаж. Найбільш кричущим прикладом цього є руйнування росіянами Алхан-Юрта в 1999 році: коли російські солдати захопили село, протягом двох тижнів вони повністю спалили до вісімдесяти відсотків будівель, стративши чоловіків і гвалтуючи жінок і дівчат. Ці жахи знайшли відображення в руйнуванні українського міста Буча", – йдеться у звіті.
При цьому ISRP наводить дані агентства Human Rights Watch і Британської телерадіомовної компанії, згідно з якими вкрадені в Чечні товари експортувалися через злочинні угруповання в Дагестан, Туреччину і Грузію. А зараз за такою ж схемою вона вивозить вкрадене в Україні зерно і метал.
"Цей зв'язок між організованою злочинністю і державою є ключовим елементом російської військової стратегії, і вона здійснюється в Україні в небачених раніше масштабах. Приватні особи не змогли б отримувати прибуток від грабежу без мовчазного схвалення російської держави і допомоги санкціонованої державою організованої злочинності. Зараз ISRP розслідує можливу причетність синдикатів організованої злочинності до триваючих грабежів України", – резюмується в звіті ISRP.
Як відомо, до групи ISRP, що вивчає сучасне російське піратство, входять колишні чиновники США, експерти з міжнародної торгівлі та експерти з нацбезпеки. Також Група розробляє юридичні механізми, які допоможуть передати Україні заморожені в США активи РФ в якості репарацій.
За даними ISRP, Росія вкрала вже понад півмільйона тонн українського зерна-пшениці, кукурудзи та ячменю. Також вивезено 11 тисяч тонн сталі, ще 28 тис.тонн вже завантажено на кораблі для подальшої відправки.
Інші Новини
ЄС готовий укласти невигідну угоду зі США для уникнення підвищення мит – ЗМІ
ЄС та США поспішають укласти торговельну угоду до 1 серпня на тлі загрози тарифів від президента Дональда Трампа. Про це...
У РФ кожна десята компанія планує звільнення працівників – доповідь
У Росії з початку року майже вдвічі збільшилася кількість компаній, які планують скорочувати працівників. Якщо у січні частка таких організацій...
Облікові ставки під питанням: що вирішать у Києві, Франкфурті та Вашингтоні
Облікова ставка центрального банку країни - ключовий інструмент грошово-кредитної політики, що впливає на вартість грошей в економіці, відсоткові ставки за...
Виробництво українських боєприпасів зросло у 2,5 рази – Умєров
За два останні роки виробництво боєприпасів в Україні зросло у 2,5 раза, а артилерії - утричі. Про це заявив секретар...
Ціни на картоплю нового врожаю продовжують знижуватися
На сьогодні в Україні спостерігається подальше зниження відпускних цін на картоплю врожаю 2025 року. За словами самих виробників, основна причина...
Вчені пов’язали різке подорожчання продуктів у світі із зміною клімату
Екстремальні погодні явища, спричинені зміною клімату, стають головною причиною короткострокових стрибків цін на харчові продукти в усьому світі. Про це...
Average Rating