Росія організувала системну програму грабежу, націлену на Українські національні активи – в першу чергу сталь і пшеницю, а також промислові інструменти, використовувані при їх виробництві та переробці.
Про це говорить звіт американської групи дослідників ISRP.
Для цього грабежу Росія використовує ті ж злочинні методи, які вона раніше провертала в Чечні і Афганістані, проте розмах цього мародерства в Україні унікальний, відзначають в ISRP.
"Крадіжка національного майна була ключовим компонентом російської військової стратегії протягом майже століття. Але грабіж України унікальний за своїм розмахом і тактикою. Російські військові використовують методи, адаптовані з синдикатів організованої злочинності, а також тактику, яку вони використовували після радянського вторгнення в Афганістан в 1979 році, і у війні проти Чечні в 1990-х роках", – вказується в дослідженні.
Так, за даними ISRP, в Чечні російська армія конфіскувала національні та приватні підприємства з переробки нафти, і направляла нафту на свої власні склади, а потім перепродувала на світовому ринку через злочинні синдикати. Точно так само вона надходить, перенаправляючи українське зерно і сталь.
"При цьому організована злочинність не обмежувалася тільки стратегічним злодійством національних ресурсів. Так, в Чечні окремі російські підрозділи грабували і руйнували цілі міста, заповнювали автомобілі особистим майном і муніципальним майном міст, і направляли їх продаж. Найбільш кричущим прикладом цього є руйнування росіянами Алхан-Юрта в 1999 році: коли російські солдати захопили село, протягом двох тижнів вони повністю спалили до вісімдесяти відсотків будівель, стративши чоловіків і гвалтуючи жінок і дівчат. Ці жахи знайшли відображення в руйнуванні українського міста Буча", – йдеться у звіті.
При цьому ISRP наводить дані агентства Human Rights Watch і Британської телерадіомовної компанії, згідно з якими вкрадені в Чечні товари експортувалися через злочинні угруповання в Дагестан, Туреччину і Грузію. А зараз за такою ж схемою вона вивозить вкрадене в Україні зерно і метал.
"Цей зв'язок між організованою злочинністю і державою є ключовим елементом російської військової стратегії, і вона здійснюється в Україні в небачених раніше масштабах. Приватні особи не змогли б отримувати прибуток від грабежу без мовчазного схвалення російської держави і допомоги санкціонованої державою організованої злочинності. Зараз ISRP розслідує можливу причетність синдикатів організованої злочинності до триваючих грабежів України", – резюмується в звіті ISRP.
Як відомо, до групи ISRP, що вивчає сучасне російське піратство, входять колишні чиновники США, експерти з міжнародної торгівлі та експерти з нацбезпеки. Також Група розробляє юридичні механізми, які допоможуть передати Україні заморожені в США активи РФ в якості репарацій.
За даними ISRP, Росія вкрала вже понад півмільйона тонн українського зерна-пшениці, кукурудзи та ячменю. Також вивезено 11 тисяч тонн сталі, ще 28 тис.тонн вже завантажено на кораблі для подальшої відправки.
Інші Новини
Нацкомісія відмовилася пропускати законопроєкт Гетманцева про криптовалюти
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) висловила незгоду із законопроєктом №10225-д про зміну Податкового кодексу для врегулювання...
Шмигаль представив нового очільника “Нафтогазу” Сергія Корецького
Сьогодні, 14 травня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль представив колективу НАК «Нафтогаз України» нового керівника – Сергія Корецького. З посиланням на прем’єра...
Знижені тарифи на китайські товари все ще вдарять по мільйонах американців – CNN
На початку тижня США частково знизили високі тарифи на дешеві товари з Китаю, які раніше ввозилися безмитно. Однак залишені обмеження...
Запаси газу в підземних сховищах України знаходяться на найнижчому рівні за 11 років
Запаси природного газу в українських підземних сховищах станом на 11 травня становили 6,02 млрд куб м. Вони заповнені на 19,4%....
Президентка Еврокомісії підтвердила погодження нового пакета санкцій проти РФ
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила погодження 17-го пакета санкцій проти Росії, що націлений, зокрема, на "тіньовий флот" танкерів....
У ПФУ пояснили, чому у травні виплатили меншу суму житлової субсидії
Українці, які не мають коштів, щоб самостійно оплачувати комунальні послуги, можуть звернутися за призначенням житлової субсидії. У травні отримувачі цієї...
Average Rating