Read Time:1 Minute, 46 Second

Ексканцлер Німеччини Герхард Шредер в інтерв’ю німецьким ЗМІ заявив, що російський президент Владімір Путін відкритий до дипломатичного врегулювання з Україною.
Шредер підтвердив, що зустрічався з Путіним минулого тижня.
"Хороша новина полягає в тому, що Кремль хоче досягти переговорного рішення. Уже був переговорний підхід до конфлікту між Україною та Росією, наприклад, у Стамбулі в березні. Турки були дуже корисні, оскільки вони брали участь у переговорах щодо поставок зерна. Наразі це дуже корисно. Першим успіхом є угода про зерно, можливо, можна буде повільно розширити її до припинення вогню", – заявив він.

Шредер також висловився за посередницьку роль Німеччини у врегулюванні, і, на його думку, вони нині роблять недостатньо.
Окрім цього Герхард Шредер назвав війну в Україні "помилкою російського уряду", але наголосив, що для врегулювання потрібні поступки обох сторін.
"Якщо ви подивитеся на дійсно актуальні проблеми, вони вирішувані. По-перше, Крим: ідея про те, що президент України Зеленський забирає Крим військовим шляхом, абсурдна", – сказав Шредер, зазначивши, що за винятком татарської меншини, цей регіон є нібито російським.

"Хто всерйоз вірить, що російський президент може колись знову відмовитися від Криму?" – зазначив він.

На думку ексканцлера, вирішення питання Криму потребує часу, "можливо, не 99 років, як у Гонконзі, а в наступному поколінні".
"По-друге, членство України в НАТО – на щастя, хто завадив цьому на саміті НАТО 2008 року? Ангела Меркель і Франк Вальтер Штайнмаєр. Це було мудре рішення, і навіть пан Зеленський сказав, що є альтернатива, наприклад збройний нейтралітет України, без членства в НАТО, як Австрія", – сказав Шредер.

Врегулювання ситуації довкола Донбасу в його очах виглядає складнішим.
"Мінська угода передбачає, що Донбас має залишитися в складі української держави, але при цьому російська меншина матиме більші права. Але українці навіть скасували двомовність на Донбасі. Для цього потрібно буде знайти рішення, засноване на моделі швейцарського кантону", – сказав Шредер.

На його думку, основне питання полягає в тому, чи є бажання взагалі завершити конфлікт.
"Тоді повинні бути поступки з обох сторін. І було б великою помилкою принижувати можливі поступки України як "продиктований Росією мир", – зазначив Шредер, не вказавши при цьому, на які поступки могла б піти Росія.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина 130 тис. грн. за непризов за мобілізацією: ДБР затримало військового посадовця Дніпровського РТЦК та СП за хабар
Наступна новина Поліціянти Кам’янського затримали п’ять шахраїв