Видання The Economist спираючись на свої розрахунки повідомляє, що лише цьогоріч світова економіка втратить 1 трильйон доларів внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Згідно світового економічний прогноз The Economist Intelligence Unit (EIU) від 15 лютого, у 2022 році світовий ВВП мав зрости на 3,9% після стрибка 2021 року.
За 9 днів після публікації Росія розпочала велику війну проти України. Економічні наслідки війни відтоді відчуваються в усьому світі: світові ціни на сировину злетіли, погіршилися перебої в ланцюжках поставок, інфляція стрибнула в більшості країн світу.
Новий прогноз передбачає, що бойові дії триватимуть принаймні до кінця року. Як наслідок, прогноз глобального зростання погіршили на 1,1 відсоткового пункту до 2,8% у річному вимірі. Іншими словами, війна зменшила цьогорічний прогноз світового ВВП на 1 трильйон доларів.
Зазначається, що інші організації прогнозують подібний шок. Міжнародний валютний фонд знизив свій прогноз глобального зростання на 1,2 в.п. від початкової оцінки в січні до 3,2%.
Серед країн G20 найбільше ВВП "скине" підсанкційна країна-агресор Росія. До кінця 2022 року згідно оцінки її економіка впаде на 10% під тиском санкцій порівняно з їх початковою оцінкою зростання в 2,6%. Українська економіка зазнає ще більшого удару. У квітні Світовий банк оцінив, що цього року він скоротиться на 45%. Нагадаємо, що оцінка Нацбанку України дещо більш оптимістична – згідно неї ВВП впаде на 33,4% за підсумками року.
Прогнози за ВВП погіршилися для 15 країн G20. У Німеччині – на два відсоткові пункти від початкової оцінки, до 1,3%. Передусім це зумовлено порушенням ланцюгів постачання та сильною залежністю країни від російських енергоносіїв. Прогнозований темп зростання Німеччини є другим найнижчим серед G20, поступаючись лише Росії.
Деяким країнам вдасться, навпаки, наростити темпи зростання. Переглянутий прогноз Саудівської Аравії зріс на три відсоткові пункти до 7,5% — найвищого показника в G20. Прибутки країни від нафти різко зросли завдяки зростанню цін на сировинні товари.
Тим часом прогнози річного зростання для Аргентини та Бразилії — двох найбільших виробників зерна в Латинській Америці — зросли на 1,3 і 1,2 відсоткових пункти відповідно. Тим не менш, очікується, що глобальне зростання сповільниться ще більше в 2023 році.
Інші Новини
Безробітні в Україні назвали, яку зарплату хотіли б отримувати
Середня зарплата в Україні перевищила 20 тисяч гривень. Більшість безробітних готові отримувати менше. Про це йдеться у дослідженні ринку праці...
Понад третина українських роботодавців планують підвищення зарплат – дослідження
Ринок праці в України відчуває гострий дефіцит кадрів, високим є відсоток попиту на висококваліфікованих спеціалістів певних професій. Але тільки 35%...
В Україні фасуватимуть швейцарські ліки від раку
Україна уклала угоду зі швейцарським фармацевтичним гігантом Roche (F. Hoffmann-La Roche) про локалізацію виробництва препаратів проти раку легень та грудної...
Швеція запускає нову ініціативу для підтримки українських вчених
У рамках конференції з відновлення України стартувала міжнародна ініціатива – Коаліція з питань науки, досліджень та інновацій в Україні. Однією...
“Укрзалізниця” отримає 54 млн євро від ЄБРР: на що спрямують кошти
"Укрзалізниця" та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) досягли згоди та оголосили про дві масштабні грантові угоди за підтримки ЄС...
Україна та Світовий банк запускають програму для підготовки проєктів відбудови
Уряд України підписав зі Світовим банком угоду про запуск п'ятирічної програми PREPARE Ukraine загальним обсягом $200 млн, яка покликана профінансувати...
Average Rating