На переговорах у Сочі в п’ятницю президент Росії Владімір Путін проситиме турецького візаві Реджепа Таїпа Ердогана допомогти обійти санкції Заходу в енергетичному й фінансовому секторах.
Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на перехоплення української розвідки.
Згідно з перехопленням, Росія попрохала Туреччину дозволити їй купувати частки в турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах і резервуарах – це може дозволити Москві приховати походження нафти після набуття чинності нафтовим ембарго ЄС.
Росія також вимагає, щоб кілька державних турецьких банків відкрили кореспондентські рахунки для найбільших російських банків і щоб російським промисловим виробникам було дозволено працювати поза меж вільних економічних зон у Туреччині.
В обмін на пропозиції Путін нібито запропонує Ердогану згоду на військову операцію проти курдів на півночі Сирії, яка раніше викликала роздратування Москви через підтримку нею Башара Асада.
Як зазначає The Washington Post, підтверджень того, що Анкара готова прийняти пропозиції Москви, не має. Джерела видання з турецького й західного боку не підтвердили та не спростували автентичність перехоплення.
Високопоставлений турецький чиновник на умовах анонімності запевнив, що країна залишається "відданою незалежності та суверенітету України", але нагадав, що Туреччина "в принципі… приєднується лише до санкцій, які запроваджує ООН".
Водночас дані західної розвідки, які є в розпорядженні The Washington Post, свідчать, що російські чиновники "їздять світом, намагаючись знайти нових партнерів" – одним із таких партнерів розглядається Туреччина.
Газета з посиланням на обізнаних співрозмовників додає, що Туреччина вже надає певну допомогу Росії в оминанні західного санкційного режиму. Так, через турецьку територію йдуть поставки для роздрібної торгівлі в РФ.
Крім того, як раніше повідомляв Bloomberg, деякі авіакомпанії з Росії розглядають можливість переведення свого бізнесу в Туреччину, щоб уникнути санкцій, які забороняють їм лізинг та обслуговування й ремонт літаків.
Інші Новини
Зеленський може взяти участь у конференції “Гельсінкі+50”
Президент Володимир Зеленський може особисто взяти участь у конференції "Гельсінкі+50" наприкінці липня, присвяченій 50-річчю підписання Гельсінського заключного акта.Про це повідомляє...
Шабунін паразитував на ЗСУ – ветеран про вручення підозри голові ЦПК
Підозра голові "Центру протидії корупції" Віталію Шабуніну є сигналом про те, що паразитування на ЗСУ не залишиться без покаранняПро це...
Угорський президент написав листа сім’ї угорця, нібито смертельно побитого ТЦК
Угорський президент Томаш Суйок написав листа сімʼї Йосипа Шебештеня – жителя Закарпаття, який, як стверджує Будапешт, є громадянином Угорщини і...
Призначення Умєрова послом в США може запустити швидке перезавантаження Кабміну
Остаточне рішення щодо кадрових змін в уряді може бути ухвалено вже досить швидко. Запустити кадрове перезавантаження може ймовірне призначення міністра...
У ЄС очікують, що призначення глави ВЕБ стане маркером реформ в Україні
Призначення переможця конкурсу на керівника Бюро економічної безпеки є для ЄС важливим індикатором руху України дорогою реформ.Про це заявив Штефан...
Антикорупціонеру Шабуніну повідомили про підозру: деталі справи
Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило голові "Центру протидії корупції" Віталію Шабуніну підозруПро це йдеться у повідомленні ДБР."Працівники ДБР повідомили про...
Average Rating