За результатами опитування КМІС, переважна більшість українців виступають за притягнення до кримінальної відповідальності людей, які співпрацювали з окупаційною владою.
"69% респондентів вважають, що тих, хто працює в окупаційних адміністраціях, потрібно притягнути до кримінальної відповідальності. Коли йдеться про лікарів, то 66% проти притягнення їх до відповідальності. Щодо інших категорій ситуація менш однозначна", – повідомляють в Київському міжнародному інституті соціології.
52% українців підтримують покарання для місцевих бізнесменів-колаборантів, 51% – для осіб, які отримали паспорт Росії, 49% – для учителів, які погодилися працювати за російською програмою.
Водночас переважає думка про непритягнення до відповідальності пенсіонерів, які подали документи на отримання російських соціальних виплат, а також співробітників критичної інфраструктури, які отримують зарплату від окупаційної адміністрації.
Відносно найменше (20%) респондентів підтримують покарання лікарів, які працюють за російськими стандартами. Не підтримують цю думку 66% опитаних.
Соціологи зазначають, що респонденти з західних регіонів більш наполегливо вимагають покарання різних категорій населення, що співпрацюють з окупантами. Також дещо більше виступають за покарання молодші та українськомовні респонденти.
Дослідження громадської думки проходило у липні. Воно складалося з двох частин: щоденникового опитування і телефонних інтерв’ю.
Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, окупованих до 24 лютого). Опитування проводилося серед дорослих громадян України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювала влада України до 24 лютого). До вибірки не ввійшли жителі територій, тимчасово не підконтрольних владі України до 24 лютого (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% – для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%.
Методом щоденникового опитування було опитано 100 респондентів. Польовий етап дослідження тривав з 6 до 15 липня. Повідомляється, що серед опитаних спостерігалося пропорційне представництво за статтю. Не менш ніж 70% опитаних мають вищу освіту, зайняті у різних сферах. Також представлені й економічно неактивні групи. Всі учасники цікавляться подіями в Україні та за кордоном і майже щоденно споживають новини через різні медіа. Не менш ніж 30% учасників використовують російську мову для спілкування вдома.
Інші Новини
Премʼєр Чехії надіслав листа Фіцо з закликом не блокувати санкції проти РФ
Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала надіслав листа словацькому колезі Роберту Фіцо із закликом не блокувати 18-й пакет санкцій Європейського союзу (ЄС)...
Спецпосланець Трампа Келлог прибув із візитом до Києва
Спецпосланець президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог у понеділок, 14 липня, прибув з візитом до Києва. Про...
Ліндсі Грем анонсував санкційну “кувалду” проти РФ та “рекордний потік зброї” для України
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем анонсував жорсткіші заходи США проти Росії та сильну збройну допомогу Україні. Вашингтон ухвалив таке рішення, оскільки Москва...
Путін попередив Трампа, що наступні два місяці планує наступ на сході України – ЗМІ
Під час телефонної розмови 3 липня правитель Росії Володимир Путін заявив президенту США Дональду Трампу, що в найближчі 60 днів...
Німеччина профінансує закупівлю Україні ракет Patriot великої дальності
Німеччина надала фінансування для закупівлі ракет великої дальності до систем протиповітряної оборони Patriot для України. Сума допомоги оцінюється у тризначні...
Країни Південно-Східної Європи у спільній заяві підтримали шлях України до ЄС та НАТО
Країни Південно-Східної Європи заявили, що підтримуватимуть Україну в напрямку членства в Європейському Союзі і на незворотному шляху до членства в...
Average Rating