Україна — єдина країна у світі, де в даний час застосовуються касетні боєприпаси, з лютого по липень від них постраждало не менше 689 мирних жителів.
Про це говорить глобальний звіт Cluster Munition Monitor 2022, опублікований у четвер організацією Human Rights Watch.
У звіті наголошується, що Росія застосовувала касетні боєприпаси сотні разів як мінімум у 10 із 24 регіонів України.
За попередніми даними, у період з лютого по липень 2022 року внаслідок обстрілів із застосуванням касетних боєприпасів в Україні постраждало щонайменше 689 мирних жителів.
"Українські сили також, імовірно, застосовували касетні боєприпаси не менше двох разів", – вважають в організації.
Касетні боєприпаси можуть випускатися з артилерії, ракет та мінометів або скидатися з літаків. Зазвичай вони відкриваються у повітрі, розкидаючи кілька бомб на великій площі. Багато з них не розриваються відразу, а можуть калічити і вбивати мешканців протягом багатьох років, поки не будуть знешкоджені й знищені.
Проведене Human Rights Watch розслідування у Харкові показало, що у травні та червні російські війська випустили касетні боєприпаси, які пошкодили житлові будинки, міські вулиці та парки, поліклініку при пологовому будинку та культурний центр.
12 травня у місті Дергачі під Харковом миттєво загинула жінка, яка готувала їжу в своєму саду, а її чоловікові відірвало ноги, він помер за кілька годин.
Організація зазначає, що у 2022 році Росія використовувала в Україні як запаси старих касетних боєприпасів, так і нещодавно розроблені.
Конвенція з касетних боєприпасів 2008 року, яку ратифікували 110 країн та підписали ще 13, повністю забороняє цю зброю. З моменту прийняття конвенції 30 травня 2008 р. не надходило підтверджених повідомлень або тверджень про нове застосування, виробництво або передачу касетних боєприпасів будь-якою державою-учасницею. Проте ані Росія, ані Україна не є її підписантами.
"І Росія, і Україна мають відмовитися від застосування касетних боєприпасів та приєднатися до міжнародного договору 2008 року про їхню заборону", – закликають у Human Rights Watch.
The Cluster Munition Monitor – це щорічний моніторинговий звіт Коаліції з касетних боєприпасів, глобальної коаліції неурядових організацій, співзасновником та головою якої є Human Rights Watch. Доповідь буде представлена країнам, які беруть участь у 10-й щорічній зустрічі Конвенції з касетних боєприпасів в ООН у Женеві з 30 серпня по 2 вересня.
Інші Новини
Німецькі медіа назвали “політичним землетрусом” провальне голосування за канцлера
Невдача з обранням нового канцлера Німеччини стала несподіванкою як для членів Бундестагу, так і німецьких ЗМі.Spiegel називає те, що сталося...
У Польщі зазначили прорив у відносинах з Україною ексгумації на Тернопільщині
Керівник польсько-української робочої групи з історичного діалогу, депутат Павло Коваль заявив, що ексгумації, які проводяться в нині неіснуючому селі Пужники...
РФ посилила спостереження за активністю НАТО в Балтійському морі – розвідка Латвії
Росія посилила спостереження за військовою активністю НАТО в Балтійському морі, а також проводить демонстрації сили і провокації. Про це йдеться...
Хакери оприлюднили відео з наради посадовців Житомирського ТЦК
Ворог поширив у мережі відео службової наради посадовців ТЦК, щоб дискредитувати відомство та викликати обурення суспільства. Про це повідомляє Житомирський...
Дуда закликав Трампа змусити Путіна “укласти мир”
Президент Польщі Анджей Дуда звернувся до президента США Дональда Трампа із закликом посилити економічний тиск на Росію, аби змусити її...
Трамп пояснив, чому Росія “хоче миру” з Україною
Президент США Дональд Трамп вважає, що Росія хоче домовитися про мир з Україною через різке падіння цін на нафту.Про це...
Average Rating