До кінця 2022 року в Російській Федерації спостерігатиметься гострий дефіцит снарядів, артилерії та бронетехніки
"Пів року війни для Росії призвели не тільки до колосальних непоправних втрат у живій силі, але й до величезної витрати озброєнь та військової техніки: керованих ракет вже дуже мало, снаряди для артилерії та бронетехніка вичерпаються до кінця року, а стан військової авіації не дозволяє вести повномасштабну повітряну кампанію. Через санкції Росія не може продовжувати повноцінне промислове виробництво озброєнь і поповнювати запаси озброєнь, які швидко добігають кінця", — йдеться у матеріалі.
Згідно з аналізом видання, за пів року агресії проти України Росія мала витратити не менше 7 млн снарядів, без урахування втрат прифронтових складів внаслідок українських ударів.
"При збереженні інтенсивності війни на нинішньому рівні Москва вже до кінця 2022 року зіткнеться зі справжнім снарядним голодом і з метою економії змушена буде скорочувати використання артилерії", — йдеться в тексті.
Автор зазначає також проблему зношування стволів. При цьому, якщо направляючі на реактивних системах залпового вогню при належному обслуговуванні мають тривалий ресурс експлуатації, то у нарізних гармат артилерійських, як і у танкових гармат, стволи зношуються набагато швидше.
Як пише видання, до кінця 2022 року зношування артилерії саме собою призведе до різкого зниження її ефективності.
Таким чином, очікуваний снарядний голод має збігтися з наростаючим дефіцитом артилерійських знарядь.
При цьому, як пише The Insider, "справи йдуть зовсім не гладко" і у виробництві артилерії та боєприпасів.
"Будучи відрізаними від поставок західного обладнання, запчастин і матеріалів і одночасно обмеженими за людським капіталом та продуктивністю праці, російські виробники артилерії та боєприпасів неминуче зіткнуться в найближчій перспективі не стільки зі стагнацією, скільки зі скороченням виробництва", — йдеться в тексті.
Також у РФ наростає дефіцит далекобійних ракет. Однак Росія маскує цей дефіцит обстрілами українських міст з далекобійної реактивної артилерії та використанням комплексів ППО/ПРО С-300/С-400 для ударів по наземних цілях.
Навряд чи російська промисловість має потенціал для серйозного збільшення виробництва ракет через не лише ембарго на постачання обладнання та кадрових обмежень, а й через порівняно низьку продуктивність праці, йдеться у тексті.
Також згадується про можливий дефіцит бронетехніки.
"Навіть з урахуванням підвезення відносно свіжої, нехай і не нової бронетехніки з військових частин та баз зберігання, левова її частка за збереження високої інтенсивності бойових дій до кінця 2022 року повинна буде піти на ремонт, за умови, що не буде знищена", — пише видання.
Воно зазначає, що ситуація в авіації, "на перший погляд, виглядає краще". Сьогодні з урахуванням втрат і поломок Росія все ще здатна тримати біля кордонів близько 400 бойових літаків різних типів і приблизно 360 вертольотів, хоча далеко не всі є ударними.
"Проте вести повномасштабну повітряну кампанію Росія виявилася не здатною від початку війни, а зараз її можливості для такої кампанії лише скоротилися", — йдеться у статті.
Нагадаємо, у серпні Росія отримала іранські бойові безпілотники серії Mohajer-6 і Shahed для використання їх на війні проти України.
Інші Новини
У Сирії невідомі атакували російську авіабазу: що відомо
Військова авіабаза Росії в Сирії, розташована в Хмеймімі, стала об'єктом збройного нападу. Там лунала стрілянина, ймовірно, викликана членами радикальних груп...
Країни ВООЗ ухвалили загальну стратегію протидії пандеміям
Країни-члени Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) ухвалили глобальну угоду. Вона спрямована на запобігання майбутнім пандеміяПро це пише Euractiv.Проєкт тексту угоди...
ЄС ухвалив рішення скасувати економічні санкції проти Сирії
Європейський Союз вирішив скасувати економічні санкції проти Сирії.Про це в Х написала топдипломатка ЄС Кая Каллас.У вівторок, 20 травня, Каллас...
Британія призупинила торгові переговори з Ізраїлем через операцію у Газі
Велика Британія призупинила переговори щодо угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем через його операцію у Секторі Газа.Про це повідомляє Politico.Припинення...
Угорщина заявила про викриття ще двох українських “шпигунів”
Угорські спецслужби заявили про викриття двох українських "шпигунів".Про це у вівторок, 20 травня, повідомив речник уряду Золтан Ковач у Х.Ковач...
Підпал будинку Стармера: ще одному підозрюваному висунули обвинувачення
У суботу, 18 травня 26-річного громадянина Румунії Станіслава Карпюка, який проживає в Ромфорді (східний Лондон), заарештували в аеропорту Лутон.Про це...
Average Rating