Внаслідок вдалого контрнаступу ЗСУ нещодавно було звільнено частину територій України, які перебували під окупацією росії. Кабмін визначив додаткові можливості для жителів цих населених пунктів отримати пенсії, доставлення яких не могло відбуватися раніше.
Нині не всюди на звільнених територіях є електропостачання й зв’язок, а також не всюди відновили роботу банківські відділення та банкомати. Щоб пришвидшити нарахування пенсій та соціальної допомоги людям, що проживають на деокупованих територіях, Кабмін ухвалив рішення, відповідно до якого виплати від держави можна отримати готівкою.
Це передбачено змінами до постанови від 26.02.2022 р. № 162 Про особливості виплати та доставлення пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану, що ухвалив Уряд.
Відтепер мешканці територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) та в деокупованих населених пунктах можуть подавати заяви на виплату пенсії або грошової допомоги до органів Пенсійного фонду чи соціального захисту через сільського, селищного, міського голову чи старосту.
Як отримати пенсію на деокупованих територіях готівкою
Для цього необхідно подати у будь-який орган місцевого самоврядування відповідну заяву. У заяві потрібно вказати дату, місце подання, посаду, ім'я та прізвище особи, яка її прийняла. Соціальна інформаційна платформа додала, що зробити це можна протягом трьох місяців з моменту деокупації.
Доставлятиме пенсії Укрпошта. Якщо компанія не зможе доїхати у певні населені пункти, то кошти будуть нараховуватися на рахунки пенсіонерів у Ощадбанку. Повідомляють, що як тільки Укрпошта зможе відновити роботу на цих територіях, банк одразу поверне кошти, і виплату пенсії отримувачу здійснять готівкою.
Наразі на звільненій Харківщині працює сервісний центр у місті Балаклія, розпочалось обслуговування громадян на віддаленому робочому місці у селищі Чкаловське Чугуївського району, йде робота над відновленням роботи у м. Ізюм. Про це повідомив Пенсійний фонд.
Також на частині деокупованих територій Харківської області встановили термінали Starlink від Ілона Маска. Голова правління ПФУ Євгеній Капінус зазначив, що саме завдяки цьому у всіх відновлених відділеннях вже надається повний спектр послуг Фонду.
"Перше, що роблять окупанти, коли захоплюють територію, — позбавляють людей зв’язку. Руйнують телеком-інфраструктуру, пошкоджують мережі та знеструмлюють регіон. Швидко повернути інтернет в деокуповані міста допомагають Starlink", — повідомили у Мінцифри.
Інші Новини
Китай значно скоротив свої американські облігації на користь Британії
У березні поточного року вперше майже за 25 років (з жовтня 2000-го) Великобританія випередила Китай за обсягом американських облігацій. Це...
Туск після розмови з Трампом: попереду можуть бути “дуже тяжкі дні”
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після розмови європейських лідерів з президентом США Дональдом Трампом заявив, що на переговорах у Стамбулі РФ...
Ігровий бізнес та його вплив на економіку України
Азартна індустрія в Україні продовжує стрімко зростати, залучаючи все більше гравців та інвесторів. Після легалізації азартних ігор у 2020 році...
Вперше за шість місяців: у Росії сповільнилася інфляція
Зростання споживчих цін у Росії, яке тривало шість місяців поспіль, у квітні ймовірно призупинилося. Про це пише Bloomberg.Видання зазначає, що...
Кабмін виділяє майже 900 млн грн на відновлення Запорізької та Харківської областей
Кабмін 16 травня виділив 298 млн грн для реалізації чотирьох проєктів відновлення в Запорізькій області, а також затвердив протокольне доручення...
Кабмін змінив розрахунок стажу для пенсій за радянський період
Кабінет міністрів затвердив низку документів щодо визначення стажу роботи на території республік СРСР до 1992 року для призначення пенсій. Про...
Average Rating