За результатами телефонного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), близько 80% українців вважають успіхи української армії спільним результатом дій України та її західних партнерів, половина з них все ж вважають, що внесок українців у досягнення основний.
У вересні Україна досягла значних успіхів у контрнаступі в Харківській області. Соціологи поцікавилися, як українці оцінюють внесок країн Заходу в це і співвідносять із внеском України. Респонденти могли обрати відповіді від "винятково завдяки діям України та українців" до "винятково завдяки допомозі Заходу", між крайніми варіантами було три проміжних.
Для 80% українців успіхи української армії є спільним досягненням і спільним результатом дій України та українців і підтримки Заходу.
Із них 40% деяку перевага надають Україні й українцям, 36% – у рівній мірі бачать внесок України/українців та Заходу, а 5% деяку перевагу надають Заходу.
Про винятковий вплив дій України чи українців говорять 10%, а про виняткову роль підтримки Заходу – 3%.
У всіх регіонах України абсолютна більшість (77-82%) вважають успіхи української армії спільним результатом дій України/українців та Заходу.
Заступник виконавчого директора КМІСу Антон Грушецький підсумував, що абсолютна більшість українців бачать підтримку Заходу і вважають перемоги спільними. За його словами, допомога Заходу – "не просто акт "благодійності", а саме участь у спільних історичних звершеннях і перемогах".
Він також відзначив, що 73% українців вірять, що Захід не втомився і хоче перемоги України на прийнятних для неї умовах.
Грушецький додав, що Росія проводить псевдореферендуми всупереч реальним настроям населення окупованих територій і планує анексувати їх, – тож важливо зберігати і нарощувати підтримку України.
15-22 вересня КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус". Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитано 2002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України, крім Криму й ОРДЛО. До вибірки не включалися громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала б 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Через вимкнення окупантами телефонного зв’язку зараз вдалося опитати менше респондентів, що проживають в окупованих населених пунктах (у травні це було 2,5-4%, тепер – 0,3%), зазначає КМІС.
Соціологи вважають, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, загальні тенденції були досить подібні: тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів.
Інші Новини
В Бундестаг подадуть нову пропозицію щодо Taurus для України
Вільна демократична партія, яка вийшла з керівної коаліції Олафа Шольца, на наступному пленарному тижні винесе на голосування в Бундестазі пропозицію...
Прем’єр Данії зробила заяву щодо винищувачів F-16 для України
Україна вже отримала від Данії шість винищувачів F-16, плани щодо їхнього передання наразі не змінились. Про це на пресконференції в...
У Байдена вважають, що Україна має посилити мобілізацію
У Білому домі заявили, що нинішні проблеми України на полі бою пов’язані не з дефіцитом озброєння, а з нестачею солдатів....
Після ядерних заяв Путіна Німеччині слід підтримати рішення про далекобійність – Зеленський
Президент Володимир Зеленський заявив, що після заяв Путіна про оновлення ядерної стратегії, час і Німеччині підтримати рішення партнерів про далекобійність....
Лавров обіцяє “відповідь” на удари по РФ ракетами США, але з умовою
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Кремль "сприйме запуски керованих військовими експертами США далекобійних ракет як якісно нову фазу...
Данія виділяє 130 млн євро на розвиток української оборонки
Українська оборонна промисловість отримає 130 млн євро від Данії. Про це заявила прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен під час спільного брифінгу...
Average Rating