Read Time:1 Minute, 6 Second

Чинному голові Нацбанку України Кирилу Шевченку, який раніше очолював Укргазбанк, повідомили про підозру у справі про протиправну діяльність посадових осіб держбанку, яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн грн.
"Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України викрили протиправну діяльність посадових осіб державного АБ Укргазбанк, яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн гривень" , – йдеться у повідомленні прес-служби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури .
Повідомляється, що керівництво банку використало для розкрадання коштів інформацію про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування.
З цією метою посадові особи банку забезпечили укладання фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів, зазначають у САП. За такі «агентські послуги» банк щомісяця незаконно виплачував «винагороду» цим особам.
За даними слідства, з 2014 по 2020 рік за цією схемою кошти держбанку на суму понад 206 млн грн були безпідставно перераховані 52 фіктивним агентам.
У зазначеному кримінальному провадженні про підозру повідомлено п'ятьом основним фігурантам цього злочину. Серед них чинний голова Національного банку України Кирило Шевченко, а також колишні та чинні чиновники банківських установ.
У САП підкреслили, що факти, викладені в повідомленні про підозру, не стосуються періоду перебування Шевченка на посаді голови НБУ.
4 жовтня глава Нацбанку України Кирило Шевченко повідомив, що йде у відставку. За його словами, таке рішення він ухвалив через проблеми зі здоров'ям.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина На Донеччині, захищаючи Україну, загинув викладач географії в ліцеї та ще троє воїнів з Новомосковська
Наступна новина Євросоюз затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії