Минулого тижня курс долара несподівано для багатьох опустився нижче за психологічно важливий рівень 40,00. У п'ятницю, 28 жовтня, київські гуртові обмінні пункти пропонували його за ціною 39,55 гривень. І хоч така ціна протрималася недовго, але вона була.
Вже в другій половині дня п'ятниці цінники на продаж готівкового «американця» почали повільно рухатися вгору. Як повідомили порталу «Курс України», минулої п'ятниці нарешті виплатили всю заборгованість із грошового забезпечення нашим військовим. І попит на валюту це миттєво відчув.
У суботу після вдалої атаки на кораблі Чорноморського флоту РФ пролунали заяви від «російської сторони» про припинення дії т.зв. зернової угоди. Виникли побоювання, що це може вплинути на курс долара.
Сьогодні, у понеділок 31 жовтня, було здійснено чергову масовану ракетну атаку на об'єкти критичної інфраструктури. Однак реакція валютного ринку на цю подію була вкрай спокійною. І це попри те, що Київ частково залишився без світла, а отже, і банки, і обмінні пункти були змушені або заводити електрогенератори, або просто припинити роботу.
Курс долара у столиці знову повернувся до позначки 40,00 гривень, а в деяких обмінних пунктах навіть піднявся вище. Зріс долар і в інших містах: у Хмельницькому його вартість піднялася до 40,10 грн., а в Харкові, Миколаєві та Дніпрі – до 40,15-40,20 грн. Проте повідомлень не те, що про ажіотажний, але навіть про підвищений попит не надходить. Схоже, зараз українців турбують зовсім інші проблеми: покупка електрогенераторів (бензинових та дизельних), павербанків та свічок. Через ранкові прильоти у багатьох містах знову почалися перебої з подачею електроенергії та води.
Минулого тижня обсяг інтервенцій НБУ на міжбанківському валютному ринку впав у 2,5 раза – до 227,59 млн. доларів (проти 576,37 млн. доларів тижнем раніше). Це означає, що пропозиція валюти від експортерів зі зближенням реального ринкового курсу з офіційним починає збільшуватися.
Що далі чекати від валютного курсу?
На думку аналітиків порталу «Курс України», попит та пропозицію на готівковому валютному ринку протягом найближчого тижня буде збалансовано.
Одним з важливих факторів, що стабілізують курс, продовжують залишатися т.зв. «конвертаційні» депозити, тобто можливість купити валюту за низьким курсом, оформивши депозит у доларах або євро терміном на 3 місяці. Вже почали сплачувати перші такі депозити, оформлені наприкінці липня. Ті, хто сумнівався, переконалися, що повертають саме валютою, і довіра до цієї банківської послуги ще більше зросла. Частина військових теж віддала перевагу не купувати готівкову валюту, а оформити подібні депозити, що знизило навантаження на готівковий валютообмін.
Очікується, що протягом найближчого тижня долар буде коливатись у межах діапазону 39,50-40,50 гривень, не сильно віддаляючись від ключового рівня 40,00 гривень.
Інші Новини
Бородянська громада презентувала програму відновлення: що робитимуть
Одна з найбільш зруйнованих громад Київщини – Бородянська територіальна громада, презентувала програму свого комплексного відновлення (ПКВ).Про це говорить коментар голови...
Уряд розширив програму доступних кредитів для фермерів на будівництво овочесховищ
Кабінет міністрів розширив можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ у межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.Відповідну...
Підвищення військового збору збільшило майже вчетверо надходження до бюджету
За перший квартал 2025 року до бюджету надійшло 34,1 млрд грн військового збору. Це у 3,7 раза більше, ніж за...
Гендиректор Apple допоміг тимчасово відкласти мита Трампа на електроніку – WP
На тлі запровадження нових мит адміністрацією Дональда Трампа проти китайського імпорту, генеральний директор Apple Тім Кук доклав значних зусиль за...
Уряд виділив 830 млн грн на облаштування укриттів у школах
Кабінет міністрів України на засіданні 18 квітня розподілив субвенцію в обсязі 830 млн грн на облаштування укриттів в закладах загальної...
Глава Євроради розповів про нові варіанти поставок до ЄС зрідженого газу зі США
За словами президента Євроради Антоніу Кошти, очікуване оприлюднення "дорожньої карти" ЄС щодо відмови від російських енергоносіїв стане сигналом для європейських...
Average Rating