Співробітниця Пентагону, яка курирує політику щодо України, Лора Купер заявила, що підвищення боєздатності Збройних сил України відбуватиметься в режимі "високої терміновості".
Про це заявила Купер в інтерв’ю Голосу Америки.
"Отже, у ті найперші дні після 24 лютого, коли ви бачили, як росіяни атакують за кількома напрямками, я б сказала, що "Джавелін" і "Стінгер" були критично важливими засобами, що дають змогу українцям відбити цей початковий наступ.
Пізніше, коли поле бою перетворилося на артилерійське протиборство на сході, саме система HIMARS, а до цього наші гаубиці M777 зіграли дійсно вирішальну роль".
"Зима буде дуже динамічним часом. Я думаю, що деякі люди думають про зиму як про час для відпочинку і переобладнання, але ми не бачимо жодних ознак того, що українці зупиняться, і ми, безумовно, очікуємо, що росіяни також можуть спробувати просунутися".
США мають намір збільшувати кількість українських військовослужбовців, яких вони навчають щомісяця.
Вона наголосила, що "сьогодні це зовсім інша гра", якщо говорити про навички українських Збройних сил, порівняно з тим, коли США вперше розпочали навчання українських сил після того, як Росія вторглася в Крим 2014 року.
Купер не підтвердила заяви офіційних осіб США цього тижня про те, що Сполучені Штати готуються відправити в Україну комплекси ПРО Patriot, які можуть допомогти збивати російські ракети.
"Але я можу підтвердити, що протиповітряна оборона є нашим головним пріоритетом, і ми розглядаємо низку способів, якими ми можемо підтримати Україну та її потреби в протиповітряній обороні. NASAMS була частиною цього", – сказала вона, додавши, що допомога США еволюціонувала, щоб задовольнити нові потреби на полі бою.
Купер також підтвердила, що США відправили Україні комплектуючі для ЗРК С-300 для підтримки можливостей протиповітряної оборони до того, як були розгорнуті комплекси NASAMS.
"Навесні минулого року ми відправляли українцям запасні частини, щоб підтримувати їхні системи С-300 у робочому стані. Однак системи NASAMS справді мають головну здатність, яку українці одразу ж змогли неймовірно ефективно використати проти російських ракетних загроз, а також проти російських безпілотних літальних апаратів (дронів)", – підкреслила Купер.
Наразі США не планують постачати Україні високоточні боєприпаси великої дальності, такі як керовані ракети армійського тактичного ракетного комплексу (ATACMS).
Також представниця Пентагону назвала тактику російських військ в Україні Купер "м'ясорубкою, в яку кидають людей, не беручи до уваги величезні втрати".
Інші Новини
В Бундестаг подадуть нову пропозицію щодо Taurus для України
Вільна демократична партія, яка вийшла з керівної коаліції Олафа Шольца, на наступному пленарному тижні винесе на голосування в Бундестазі пропозицію...
Прем’єр Данії зробила заяву щодо винищувачів F-16 для України
Україна вже отримала від Данії шість винищувачів F-16, плани щодо їхнього передання наразі не змінились. Про це на пресконференції в...
У Байдена вважають, що Україна має посилити мобілізацію
У Білому домі заявили, що нинішні проблеми України на полі бою пов’язані не з дефіцитом озброєння, а з нестачею солдатів....
Після ядерних заяв Путіна Німеччині слід підтримати рішення про далекобійність – Зеленський
Президент Володимир Зеленський заявив, що після заяв Путіна про оновлення ядерної стратегії, час і Німеччині підтримати рішення партнерів про далекобійність....
Лавров обіцяє “відповідь” на удари по РФ ракетами США, але з умовою
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Кремль "сприйме запуски керованих військовими експертами США далекобійних ракет як якісно нову фазу...
Данія виділяє 130 млн євро на розвиток української оборонки
Українська оборонна промисловість отримає 130 млн євро від Данії. Про це заявила прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен під час спільного брифінгу...
Average Rating