У середу, 21 грудня, у Москві відбулося засідання колегії Міноборони РФ, під час якого виступили російський диктатор Володимир Путін та очільник відомства Сергій Шойгу.
НВ зібрав головне з виступів Путіна та Шойгу щодо війни проти України та їхніх планів на модифікацію армії.
Про війну проти України
Росія планує продовжити «спеціальну воєнну операцію» (так Кремль називає війну) в Україні й наступного року «до повного виконання завдань», сказав Шойгу. Він не уточнив, яких саме. Від початку повномасштабної війни російський режим неодноразово змінював її «цілі».
Шойгу збрехав, що під час війни Збройні сили України зазнали значних втрат, тоді як росіянам вдалося знищити суттєву частину українського озброєння та техніки. За даними Генштабу ЗСУ, станом на 21 грудня окупанти втрати 99740 осіб.
Також Росія має плани й щодо захопленої інфраструктури в Україні.
"Сьогодні повноцінно функціонують порти у Бердянську та Маріуполі. Плануємо розгорнути у них пункти базування суден забезпечення, аварійно-рятувальні служби та підрозділи судноремонту Військово-морського флоту", — висловився очільник Міноборони РФ, додавши, що «Азовське море знову стало внутрішнім морем Росії».
Про мобілізацію
Міністр оборони Росії визнав, що при проведенні мобілізації на війну проти України виникли проблеми, проте не сказав правди про їхній масштаб.
"Система мобілізаційної підготовки виявилася не повністю адаптованою під нові економічні відносини. Тому з початком часткової мобілізації ми зіткнулися з труднощами в оповіщенні та призові громадян, які перебувають у запасі", — сказав Шойгу.
За його словами, понад 300 тисяч громадян РФ призвали на війну проти України «для стабілізації обстановки, захисту нових територій та проведення подальших наступальних дій». При цьому 830 тисяч осіб звільнили від призову «для підтримки економіки».
Надалі чисельність Збройних сил РФ хочуть збільшити до 1,5 млн осіб (тобто на 350 тисяч), 695 тисяч із яких будуть контрактниками. Водночас вікові рамки для призову на строкову військову службу планують змінити з 18−27 років на 21−30 років.
Про зміни в армії
Для підготовки війська країни-агресорки хочуть застосувати нововведення, вивчивши для цього досвід і тактику НАТО. За словами Путіна, інформацію про сили Альянсу росіяни нібито отримали під час війни в Україні.
Крім того, він хоче забезпечити безпілотниками всі ланки російської армії та розвивати ядерну тріаду РФ, до якої входить стратегічна авіація, міжконтинентальні ракети та атомні підводні ракетоносці.
"Це головна гарантія збереження нашого суверенітету та територіальної цілісності, стратегічного паритету, загалом балансу сил у світі", — вважає диктатор.
Також Путін заявив, що обмежень щодо фінансування Збройних сил РФ немає, але мілітаризації економіки не буде.
Інші Новини
США найближчими днями оголосять про нову військову допомоги Україні
Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати ближчими днями оголосять новий пакет оборонної допомоги Україні та...
Борис Джонсон закликав дати Україні лендліз та оголосити дату вступу до НАТО
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав надати Україні кредит на $500 млрд та оголосити дату вступу країни до НАТО....
Дуда заявив, що Шольц заважає Трампу завершити війну в Україні
Канцлер Німеччини Олаф Шольц намагається усунути обраного президента США Дональда Трампа від переговорів щодо завершення війни в Україні, заявив президент...
Італія не зняла заборону на удари по РФ своєю зброєю – Le Monde
Уряд Італії підтвердив свою позицію щодо використання українськими силами зброї, наданої Римом. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні наголосив, що...
У Балтійському морі пошкодили ще один телекомунікаційний кабель
Технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс заявив про пошкодження кабеля зв'язку між Литвою та Швецією, що пролягає у...
У Трампа розкритикували дозвіл на удари ATACMS по РФ
Обраний Дональдом Трампом радник з національної безпеки Білого дому, конгресмен від Флориди Майк Волтц заявив, що дозвіл на удари ракетами...
Average Rating