Вступ України в НАТО більшість громадян України вважають найкращим варіантом гарантування національної безпеки після російської агресії.
Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та соціологічною службою Центру Разумкова.
48,9% опитаних заявили, що саме членство в Альянсі в майбутньому гарантує безпеку Україні. 16,7% вважають, що необхідно розвивати власні Збройні сили та оборонної промисловості (за прикладом Ізраїлю чи Швейцарії).
Близько 10% вважають найкращим варіантом угоду про стратегічну оборонну співпрацю з кількома союзниками (наприклад, Польща, країни Балтії) без США.
8,5% респондентів підтримують позаблоковий або нейтральний статус з міжнародними безпековими гарантіями для України. 6,7% опитаних виступають за угоду про стратегічну оборонну співпрацю із США.
Ще близько 10% не визначилися з відповіддю.
При цьому думку щодо можливих термінів вступу в НАТО серед українців розділилися. 25,3% опитаних вважають, що вступ України в НАТО може статися після перемоги та проведення необхідних для цього реформ.
Водночас майже стільки ж (24,9%) впевнені, що вступ може статися одразу після перемоги у війні. Ще 18,8% вважають реальним вступ в НАТО ще до перемоги у війні.
16,2% опитаних вважають вступ України в НАТО малоймовірним навіть після перемоги і проведення реформ, майже 15% опитаних не визначилися з відповіддю.
Нагадаємо, генсек НАТО заявив, що першочерговим завданням для країн Альянсу є допомога Україні у війні з Росією, і лише після перемоги можна буде говорити про повноцінне членство.
Раніше повідомлялося, що країни НАТО зробили додаткові внески в Комплексний пакет допомоги для України і нададуть термінову допомогу для відновлення енергосистеми.
Інші Новини
У Чехії президент підписав закон про кримінальну відповідальність за комуністичну пропаганду
Президент Чехії Петр Павел у четвер підписав поправку до кримінального кодексу країни, яка криміналізує пропаганду комуністичної ідеології, ставлячи її в...
Каллас підтвердила узгодження 18-го пакету санкцій ЄС проти РФ
Європейський Союз схвалив 18-й пакет санкцій проти Росії. Про це заявила високий представник ЄС Кая Каллас."ЄС щойно схвалив один із...
У Раді Європи вважають, що адміністрація Трампа шкодить допомозі викраденим з України дітям
Скорочення іноземної допомоги США та санкції адміністрації Трампа проти Міжнародного кримінального суду заважають групам відслідковувати тисячі українських дітей, викрадених російськими...
Словаччина знімає блокування 18-го пакету санкцій проти Росії – Фіцо
Словаччина вже завтра, 18 липня, зніме блокування 18-го пакета санкцій ЄС проти Росії. Однак одразу після цього починається "другий етап...
Зеленський висловився про 50-денний термін, який Трамп дав Путіну
Президент Володимир Зеленський вважає, що кожен із 50 днів, які Дональд Трамп дав Росії для завершення війни проти України, може...
МЗС обурене санкціями Угорщини щодо українських військових
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга розкритикував рішення Угорщини накласти санкції на трьох українських посадовців через нібито смерть угорця від дій...
Average Rating