Під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським у середу президент Румунії Клаус Йоганніс закликав українську сторону переглянути ухвалений у грудні 2022 року закон про національні меншини – це питання є серед вимог для подальшого руху Києва в ЄС.
Про це йдеться в пресрелізі офісу румунського президента за підсумками розмови.
"Президент Румунії детально зупинився на нещодавньому ухваленні Україною закону про національні меншини, який викликав занепокоєння та невдоволення з боку румунської влади та представників румунської громади в Україні", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Йоганніс звернувся до Зеленського з проханням "якнайшвидше знайти рішення для розв’язання цих проблем та усунення занепокоєнь", і у зв’язку з цим міністри закордонних справ України та Румунії проведуть двосторонні переговори.
В офісі президента Румунії стверджують, що український лідер "висловив відкритість до пошуку рішень, щоб румунська громада в Україні могла користуватися тими ж правами, якими користується українська громада в Румунії".
Також румунський президент засудив атаки Росії на цивільні об'єкти та критично важливу інфраструктуру в Україні, які є воєнними злочинами відповідно до міжнародного гуманітарного права, та наголосив, що "Румунія продовжуватиме діяти для допомоги Україні та українському народу стільки, скільки це буде потрібно".
У повідомленні Зеленського у Twitter зазначається, що лідери обох держав узгодили "кроки з подальшого розвитку двосторонньої взаємодії, насамперед в оборонній галузі", а також обговорили "формулу миру" та питання двостороннього порядку денного.
Нагадаємо, 13 грудня Верховна рада ухвалила закон "Про національні меншини (спільноти) України", який присутній у так званому "євроінтеграційному пакеті". На початку листопада спікер парламенту Руслан Стефанчук стверджував, що Україна отримала висновок від міжнародних партнерів щодо законопроєкту про національні меншини. Наразі він очікує підпису президента України.
А проте, міністерство закордонних справ Румунії заявило, що безуспішно просило про консультації з українською стороною щодо закону, й висловило незадоволення низкою його положень.
Інші Новини
Посол Мельник оцінив ризики виходу США із мирного процесу по Україні
Сполучені Штати Америки (США) навряд чи вийдуть з мирного процесу щодо повномасштабної війни в Україні, оскільки не виграють від такого...
До Києва прибула тимчасово повірена у справах США в Україні Джулі Девіс
У понеділок, 5 травня, до Києва прибула тимчасово повірена у справах США в Україні Джулі С. Девіс. Про це заявило...
Зеленський у Празі розпочав переговори з прем’єр-міністром Чехії
Президент Володимир Зеленський розпочав переговори з прем'єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою у Празі.Як очікується, сторони обговорять всі аспекти двосторонньої співпраці...
Посол Мельник вважає, що Німеччина за Мерца може стати головним партнером України
Німеччина під час правління канцлера Фрідріха Мерца має всі шанси стати головним партнером України, а також лідером Європи. Про це...
Трамп заявив, що призначить нового радника з нацбезпеки впродовж пів року
Президент США Дональд Трамп заявив, що визначиться з іменем нового радника з питань нацбезпеки впродовж шести місяців. Про це повідомляє...
Російські хакери атакували урядові ресурси Румунії у день виборів
Російська хакерська група DDOSIA (NoName057) атакувала декілька вебсайтів влади та кандидатів у президенти Румунії в неділю, 4 травня, – у...
Average Rating