Кремль збільшує активність ПВК Вагнера в Центральноафриканській Республіці, Малі та Сербії, у тому числі для боротьби з антипутінськими настроями і захисту інтересів країни-агресора.
Про це повідомляє Politico у понеділок, 9 січня, посилаючись на внутрішні документи американських чиновників.
Politico зазначає, що США давно відстежують діяльність вагнерівців по всьому світу, особливо в таких країнах, як Сирія, де перебувають американські війська. Проте останні заяви американських чиновників «підкреслюють ступінь занепокоєння» Білого дому тим, наскільки Росія залежить від ПВК і наскільки Вагнер може впливати на події «у країнах, з якими США та їхні союзники підтримують ділові та дипломатичні відносини», сказано в матеріалі.
Представниця Центру стратегічних і міжнародних досліджень Катріна Докссі сказала Politico, що дедалі більше уваги приділяється відносинам Росії з африканськими країнами та створенню там російської сфери впливу, «якої фактично не існувало з кінця холодної війни».
Американський високопосадовець зазначив, що у США стурбовані тим, наскільки «вагнерівці» втручаються у внутрішню політику суверенних країн, порушуючи права людини і забираючи в держав природні ресурси. Білий дім має докази того, що жорстокі дії найманців таких країнах, як Малі, погіршують ситуацію, «створюючи більше можливостей для дій екстремістів», додав він.
За даними видання, у грудні офіційні особи США почали вивчати наслідки ймовірного «нападу» на одного з керівників Вагнера в ЦАР Дмитра Ситого. Хазяїн путінської ПВК Євгеній Пригожин стверджував, що Ситий отримав пакет, який вибухнув у нього в руках, і звинувачував у «теракті» Францію. У МЗС Франції назвали звинувачення російською пропагандою.
Як пише Politico, у США намагалися визначити, чи стався «вибух» насправді. Вони отримали суперечливу інформацію: нібито напад міг статися на військовій базі або в культурному центрі, Ситого за кілька годин після ймовірного інциденту бачили на вечірці в Бангі, а за іншими даними, він нібито був ушпиталений і втратив три пальці.
Американські офіційні особи також були стурбовані «дивною кількістю збігів»: новина про Ситого з'явилася невдовзі після того, як невідомий літак атакував базу Вагнера, за день після виходу французьких військових із ЦАР і за два дні після того, як у штаб-квартирі делегації Євросоюзу в Бангі сталася пожежа.
Вашингтон також відстежує активність «вагнерівців» у Білорусі та в Сербії. ПВК оголосила про відкриття «культурного центру» в Сербії на початку грудня і відтоді, за даними США, проводить операції впливу для боротьби з «антипутінською» діяльністю «елементів російської діаспори». Присутність «вагнерівців» у Сербії пов'язана зі зростанням напруги на кордоні з Косовим, пише Politico.
Тим часом «вагнерівці» далі зазнають серйозних втрат в ході повномасштабної війни Росії проти України. Високопосадовець Білого дому на початку січня казав журналістам, що 90% втрат Вагнера — засуджені, яких країна-агресор кидала під Бахмут у безуспішних спробах захопити місто.
Раніше представник Білого дому Джон Кірбі заявляв, що Євгеній Пригожин витрачає понад 100 мільйонів доларів на місяць на фінансування операцій ПВК в Україні. Також, за даними США, "вагнерівці" закупили зброю в КНДР.
За оцінкою США, в Україні дислоковано 50 тисяч бойовиків ПВК, з яких 10 тисяч — контрактники, а решта — завербовані у російських в'язницях.
За інформацією українського Центру нацспротиву, завербовані у російських в'язницях 23 тисячі «вагнерівців» використовуються в Україні як "гарматне м'ясо".
Наприкінці листопада агентство Bloomberg писало, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість оголосити кремлівську ПВК Вагнер терористичною організацією.
Інші Новини
Рубіо готує масштабну реформу Ради нацбезпеки: що зміниться в Білому домі
У Білому домі готуються до радикальної реформи Ради національної безпеки. Команду можуть суттєво скоротити.Про це повідомляє NBC News.За даними видання,...
Нідерланди підвищують рівень бойової готовності: що за цим стоїть
Нідерланди підвищили рівень бойової готовності з першого до другого через зростання загрози. Це рішення прийнято на основі аналізу безпеки, який...
Помер колишній лідер Уругваю, якого називали “найбіднішим президентом світу”
У віці 89 років помер колишній президент Уругваю Хосе Мухіка, якого в медіа називали "найбіднішим президентом світу" за його скромний...
Російський Су-35 порушив повітряний простір Естонії: НАТО підняло винищувачі
Ввечері 13 травня винищувач Су-35 Повітряних сил Росії порушив повітряний простір Естонії в районі півострова Юмінда. Літак перебував там менше...
Литва ввела санкції проти Додіка та його близьких соратників
Литва запровадила санкції проти лідера Республіки Сербської Мілорада Додіка та двох його близьких соратників – прем'єр-міністра Радована Вишковича та спікера...
У Лівії знову відновилися бойові зіткнення, в ООН “занепокоєні”
У столиці Лівії відновилися бойові зіткнення між силами, пов'язаними з Урядом національної єдності, та збройними угрупуваннями. ООН б'є на сполох...
Average Rating