Ситуація в енергосистемі Києва складна: генерація уже давно не дорівнює потребам електроенергії. Через погоду населення активніше користується електроприладами, що збільшує навантаження і дефіцит.
Про це заявив у Facebook гендиректор постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко.
"По-перше, генерація уже давно не дорівнює потребам електроенергії. Погода робить так, що ми більше користуємося електроприладами, дістаємо обігрівачі. Це надто навантажує систему та сбільшує дефіцит.
По-друге, деякі генераційні об'єкти пішли на планові ремонти. Я знаю, ви зараз вголос питаєте, чому в такий складний час генерацію відправляють на капремонти. Відповідь у тому, що без ремонтів вони просто вийдуть із ладу, і приведення їх до тями буде складним і дуже довгим. Такі ж капремонти відбувалися і до війни, тільки система мала більші можливості, щоб відключення відбувалися непомітно№, – написав він.
За словами Коваленка, цю нестачу генерації зараз намагаються балансувати за допомогою ГЕС.
"І тут криється відповідь на запитання, чому почали відключати вночі. Тому що ресурс гідроелектростанцій є вичерпним, вони не можуть працювати 24/7. Саме в нічні години ГЕС набираються", – пояснив він.
За його словами, через стан мереж і генерації зараз на Київ дають приблизно 60% необхідних об’ємів. З цього доступного об’єму приблизно 40% іде на об’єкти критичноі інфраструктури.
"Залишок ОСРи розподілять серед нас з вами.
Складається так, що споживання зараз є дуже нерівномірним протягом доби, обсяги дефіциту коливаються. Якщо в обідній час електроенергії вистачає у межах сірих зон графіків, то ввечері, коли всі приходять додому, споживання виходить за обмеження і сірі зони відключаються повністю", – резюмував Коваленко.
Інші Новини
Понад третина українських роботодавців планують підвищення зарплат – дослідження
Ринок праці в України відчуває гострий дефіцит кадрів, високим є відсоток попиту на висококваліфікованих спеціалістів певних професій. Але тільки 35%...
Швеція запускає нову ініціативу для підтримки українських вчених
У рамках конференції з відновлення України стартувала міжнародна ініціатива – Коаліція з питань науки, досліджень та інновацій в Україні. Однією...
Україна та Світовий банк запускають програму для підготовки проєктів відбудови
Уряд України підписав зі Світовим банком угоду про запуск п'ятирічної програми PREPARE Ukraine загальним обсягом $200 млн, яка покликана профінансувати...
Українські біженці вклали в економіку Чехії більше, ніж отримали допомоги – звіт
Українці, які переїхали до Чехії з лютого 2022 року, вклали в економіку країни більше, ніж отримали допомоги. Про це заявила...
Реальні зарплати в Україні впали до довоєнного рівня через інфляцію
Номінальна зарплата українців зросла в порівнянні з 2021 роком більш ніж на 50%. Проте ціни за цей час зростали тими...
Інфляція сповільнюється: Нацбанк пояснив, що відбувається з цінами в Україні
Споживчі ціни в Україні у черні 2025 року зросли на 14,3% в річному вимірі, що менше, ніж у травні (15,9%)....
Average Rating