Ціни на природний газ у Європі показали перше тижневе зростання з початку грудня. Ціна на хабі TTF у Нідерландах у п'ятницю, 20 січня, піднялася на 10% до 67 євро за мегават-годину (близько 760 доларів за тисячу кубометрів).
Про це повідомляє Bloomberg.
Хоча рівні у сховищах у регіоні набагато перевищують сезонні норми, а імпорт зрідженого природного газу продовжується, похолодання збільшило споживання. Трейдери також уважно стежать за конкуренцією з Азією за паливо, оскільки світовий ринок залишається напруженим.
Раніше цього тижня ціна опустилася до 600 доларів за тисячу кубометрів. М'яка погода цієї зими допомогла зберегти високі запаси, що змусило деяких політиків припустити, що найгірше з енергетичної кризи в Європі вже позаду.
Проте є побоювання, що використання палива може почати відновлюватись після того, як ціни впали до 16-місячного мінімуму.
"В той час, як ситуація зі сховищами з надлишком ЗПГ підштовхують ринок до зниження, ми стикаємося з опором з боку потенційного промислового попиту", – сказав Том Марцек-Мансер, голова відділу газової аналітики ICIS у Лондоні.
Він зазначив, що виробництво аміаку в Європі знову стало прибутковим, що може спричинити збільшення споживання.
Крім того, постачання з Норвегії залишаються обмеженими у зв'язку з технічним обслуговуванням. Постачання з Росії через Україну також скоротилися цього тижня, хоча деякі аналітики припускають, що це може бути пов'язане зі зниженням попиту з боку покупців, а не з проблемами з поставками.
Перебої у роботі АЕС у Франції посилюють занепокоєння ринку: у п'ятницю скорочення потужностей на іншому блоці Electricite de France SA було продовжено на шість тижнів.
"Хоча перспективи, безумовно, покращилися, ми, як і раніше, очікуємо на волатильність цін на газ у найближчі місяці. Ринок не повинен заспокоюватися, через теплу погоду цієї зими", – йдеться у замітці аналітиків JPMorgan Chase & Co.
Нагадаємо, Німеччина заявила, що повністю диверсифікувала енергетичну інфраструктуру та більше не залежить від російських енергоносіїв.
Інші Новини
У Раді розповіли, чи планують нове підвищення податків
Україні знадобиться більше видатків на оборону. На відміну від минулого року податки підвищувати не планують. Про це сказала голова Бюджетного...
Мінфін планує закласти в держбюджет на 2026 рік сценарій продовження війни
Міністерство фінансів України повинно закласти в проєкт бюджету на 2026 рік реалістичний сценарій видатків. Скоріше за все, це буде припущення...
ЄС продовжив на два роки правило заповнення газосховищ на 90%
Рада Європейського Союзу у п'ятницю, 18 липня, продовжила на два роки правило щодо заповнення газосховищ перед опалювальним сезоном на 90%....
Україна витратила 1,9 трлн грн держбюджету за півроку, у Мінфіні назвали витрати
За перше півріччя 2025 року видатки загального фонду державного бюджету України становили 1,9 трлн грн, що на 331,5 млрд грн...
У Раді пропонують запровадити можливість бронювання порушників законодавства про мобілізацію
Комітет Ради з питань нацбезпеки рекомендував ухвалити за основу законопроект, яким пропонується військовозобов'язаних, які порушили законодавство про мобілізацію, тимчасово брати...
Стефанішина: 2027 рік – кінцевий термін у підготовці України до вступу до ЄС
Ольга Стефанишина, яка до 17 липня обіймала посаду віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заявила, що завдання української влади...
Average Rating