У Британії добіг кінця найбільший у світі експеримент, р рамках якого роботодавці випробували чотириденний робочий тиждень, і здебільшого компанії-учасниці вирішили дотримуватися його і надалі.
Працівники 61 компанії по всій Британії працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів у період з червня по грудень 2022 року, отримуючи при цьому незмінну зарплату. З них 56 компаній, або 92%, вирішили продовжити таку практику, 18 з них – на постійній основі.
За даними британської дослідницької організації Autonomy, яка опублікувала звіт разом з групою науковців та за підтримки новозеландської групи 4 Day Week Global, це дослідження є найбільшим у світі.
Попри позитивні результати дослідження, інші опитування свідчать про неготовність більшості британських роботодавців до чотириденного робочого тижня найближчим часом.
У дослідженні Autonomy взяли участь 2900 співробітників у різних секторах. Більшість зійшлися на думці, що продуктивність залишилася на колишньому рівні. Співробітники зазначили, що їхній добробут і баланс між роботою та особистим життям покращився, а дані свідчать, що працівники набагато рідше звільняються з роботи в результаті запровадження чотириденного робочого тижня.
Для деяких працівників додатковий вихідний був важливішим за зарплату: 15% сказали, що жодні гроші не змусять їх повернутися до п'ятиденного тижня.
У дослідженні найбільше були представлені роботодавці зі сфери маркетингу та реклами, професійних послуг та благодійності. Близько 66% учасників мали 25 або менше працівників, тоді як 22% – 50 або більше. 11% не займалися комерційною діяльністю.
Торік дослідження Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) показало, що дуже мало роботодавців очікують переходу на чотириденний робочий тиждень у найближчі три роки, а дві третини не очікують жодних змін у наступному десятилітті.
Однак докази того, що це допомогло утримати персонал, можуть виявитися вагомим аргументом для компаній, які намагаються найняти працівників після пандемії.
Інші Новини
Курс валют НБУ на 27 липня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України в неділю, 27 липня 2025 рокуКурс долара, порівняно з 26 липня, не змінився...
Безос продав частину своєї імперії Amazon за 5,7 млрд доларів
Джефф Безос завершив масштабний продаж акцій Amazon.com Inc, яка принесла йому майже $5,7 мільярда з моменту його весілля в кінці...
Американський виробник гелікоптерів може інвестувати в Україну – Мінекономіки
Американський виробник вертольотів Bell Helicopter розглядає можливість інвестувати у виробництво в Україні. Про це заявив міністр економіки, довкілля та сільського...
На одну закриту агрофірму в Україні припадає 2,5 нові
Понад 8 тисяч аграрних компаній було відкрито в Україні з 2021 року за даними Єдиного державного реєстру. Пік припав на...
Транш від ЄС затримують та уріжуть – Україна не провела обіцяні реформи
Черговий, четвертий у 2025 році транш фінансової допомоги Україні у рамках механізму Ukraine Facility, який українська влада запросила ще у...
Російський центробанк знизив ключову ставку до мінімуму за рік
Центробанк знизив ключову ставку з 20% до 18%. Це мінімальний рівень за рік: наприкінці липня 2024 р. ЦБ відновив підвищення...
Average Rating