Під час позачергового засідання уряду Кабінет міністрів призначив директором НАБУ Семена Кривоноса, який займав посаду голови Державної інспекції архітектури та містобудування України.
6 березня Кабмін зібрався позачергово для розгляду лише одного питання – призначення директора НАБУ.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль рекомендував призначити Кривоноса – уряд підтримав.
Прем'єр закликав Кривоноса призначити заступниками 2 його конкурентів, які вийшли у фінал конкурсу, – Сергія Гупяка та Романа Осипчука.
Раніше у розслідуванні "Схем" Кривоноса – пов'язували із чинним заступником голови ОП Олексієм Кулебою.
Коли Кулеба працював у КМДА, дружина Кривоноса – працювала разом з ним.
Кривонос зазначив, що знає Кулебу 8 років, але його нічого не пов’язує з ним професійно.
Кривонос – голова Державної інспекції архітектури та містобудування України – інституції, яка, зокрема, видає ліцензії на будівництво.
У нього є історія, пов’язана з хабарем, яку розслідувала СБУ.
Так, у 2014 році голова однієї з сільрад Обухівського району Київщини, начебто вступивши у злочинну змову, в тому числі, з керівником реєстраційної служби місцевого управління юстиції (Кривоносом – ред.), вимагав неправомірну вигоду за виділення земельної ділянки – у розмірі 120 тисяч доларів.
Сам Кривонос пояснював, що версія слідства не підтвердилась, а в Офісі генпрокурора інформували, що справа була закрита за відсутністю факту злочину.
У 2016 році Кривонос уже перемагав у конкурсі на директора Одеського територіального управління НАБУ, але відмовився обіймати цю посаду.
На той час журналіст Дмитро Гнап готував публікацію про невнесення у декларацію Кривоноса квартири – вартістю, неспівмірною його тодішньому заробітку, та про початок розслідування щодо можливого хабарництва.
При зарплаті держслужбовців йому з дружиною Галиною вдалось купити кілька земельних ділянок та приватний будинок, а також, він приховав квартиру у Києві. Журналісти оцінили її у 3 мільйони гривень.
Кривонос з дружиною володіють або мають право безоплатного користування 17-ма земельними ділянками. Останню він отримав у право на користування у вересні 2022 року.
У період з 2017 по 2018 роки він був членом політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі"
Інші Новини
НАБУ пройшло зовнішній незалежний аудит: які результати
Комісія з проведення зовнішнього незалежного аудиту оцінила роботу Національного антикорупційного бюро України з березня 2023 до листопада 2024 як помірно...
Львівська політехніка звільнила працівника, який образив ветерана у відділенні банку
Національний університет "Львівська політехніка" звільнив свого працівника Василя Пилипишина, який разом з дружиною образив ветерана з інвалідністю Романа Яворського у...
СБУ викрила російських агентів, які розповсюджували фейки про полонених
Контррозвідка Служби безпеки України нейтралізувала агентурну мережу російської військової розвідки, яка брала участь у проведенні інформаційно-психологічних спецоперацій проти України. У...
Справу заступника начальника Черкаського ТЦК по зриву мобілізації передали до суду
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника начальника ТЦК та СП - начальника сектору комплектування Черкаського обласного ТЦК та СП,...
Колишнього голову Укртатнафти Овчаренка оголосили у міжнародний розшук
Ексглаву правління одного з найбільших нафтопереробних концернів України та п'ятьох його спільників оголосили у міжнародний розшук Інтерполу у справі про...
Поліція забиратиме посвідчення водія за ухилення від мобілізації – законопроєкт
У військовозобов’язаних чоловіків, стосовно яких за позовом ТЦК суд виніс рішення про тимчасове обмеження у праві керування авто, зможуть вилучати...
Average Rating