Китайські оборонні компанії продовжують співпрацювати з Росією, попри війну в Україну. Здебільшого мова йде про державні підприємства в авіаційному секторі. Про це, з посиланням на CNN.
Видання проаналізувало митні документи, які свідчать, що Москва та Пекін продовжують багаторічні відносини, незважаючи на санкції та війну в Україні.
Так, протягом 2022 року, принаймні до середини листопада, пекінський оборонний підрядник Poly Technologies продовжив надсилати Росії деталі для вертольотів і радіообладнання класу "повітря-земля". Торговельним партером китайської компанії вже протягом багатьох років є російський авіаційний завод в Улан-Уде. Крім того, російське підприємство продовжило надсилати свої деталі до Пекіна.
Згідно з документами, більшість китайських деталей були призначені для багатоцільових вертольотів Мі-171Е. Їх використовують для транспортування, пошуку та рятування.
Також три поставки від Poly Technologies були призначені для обслуговування російського військово-транспортного гелікоптера Мі-171Ш, який може бути оснащений озброєнням і використовувався в операціях Росії в Україні.
Експерти зазначають, що китайські деталі, відправлені до Росії, є досить базовим обладнанням, і, ймовірно, не свідчать про допомогу Китаю російській армії і війні проти України.
Проте видання зазначає, що, попри російське вторгнення, торгові зв'язки між Москвою та Пекіном не припинилися, а деяким чином навіть посилилися. Експерти також зазначають, що російсько-китайські торгові мережі можуть бути використанні для постачання зброї, якщо китайське керівництво все ж вирішить допомогти Кремлю.
Крім того, аналітики зазначають, що Китай скептично ставиться до західних санкцій у веденні торгівлі з РФ. Зокрема, компанія Poly Technologies, яка підпорядковується державній China Poly Group, знаходиться під санкціями США з 2013 року через постачання ракет до Ірану, Північній Кореї та Сирії.
Нагадаємо, у Білому домі заявили, що Китай все ще розглядає можливість надання Росії зброї для ведення війни проти України. США попередили Пекін про наслідки.
Інші Новини
У Білому домі прокоментували інформацію про дозвіл на удари ATACMS по РФ
У Білому домі відмовились прямо підтвердити дозвіл Україні на застосування далекобійних ракет по військових цілях, розташованих на території Росії, але...
Євросоюз розширив санкції щодо Ірану за допомогу РФ
Рада ЄС 18 листопада вирішила розширити сферу застосування санкцій проти Ірану у зв'язку з його військовою підтримкою загарбницької війни Росії...
Міністр оборони Німеччини проти надання Україні Taurus
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус не вважає, що дозвіл США на удари ракетами ATACMS по території РФ має вплинути на...
Зеленський завтра представить у Раді внутрішній План стійкості – ЗМІ
Президент Володимир Зеленський найближчими днями збирається представити План внутрішньої стійкості України у Верховній Раді. Про це розповіли співрозмовники у фракції...
Україна сподівається на отримання зброї, яку Ізраїль захопив у Газі та Лівані
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук сподівається, що ізраїльський уряд схвалить пропозицію передати Україні російську зброю, захоплену у Лівані та...
Республіканці у Конгресі США критикують Байдена за запізнілий дозвіл на удари по РФ
Кілька впливових республіканців у Конгресі розкритикувала адміністрацію президента Байдена за те, що вона місяцями зволікала, щоб дозволити Україні використовувати американську...
Average Rating