У Держдуму РФ внесли проєкт про поетапне підвищення меж призовного віку у Росії: за нижньою планкою – з 18 до 21 року, за верхньою – з 27 до 30 років. Перехідний період передбачає змішаний тип призову на термінову службу до армії.
Зрушити рамки призовного віку у Росії запропонував міністр оборони Сергій Шойгу у грудні 2022 року. Він сказав про це на колегії міністерства, звертаючись до президента РФ Володимира Путіна.
До Держдуми Росії ініціативу внесли голова комітету з оборони Андрій Картаполов та два його заступники Андрій Красов та Юрій Швиткін.
Держдумі пропонується поетапно підвищити нижню межу призовного віку до 21 року, а верхню межу – до 30 років, тобто змістити на 3 роки вік призовників.
Автори пояснили, що нижня планка підвищується для "гарантованого здобуття громадянами середньої загальної, середньої професійної та вищої освіти". Оскільки це призведе до скорочення кількості потенційних призовників, то верхня межа за віком підвищується "як компенсація".
Передбачається перехідний період до 2026 року. 2024 року призову на військову службу підлягатимуть росіяни віком від 19 до 30 років, 2025 року – від 20 до 30, а 2026-го – від 21 до 30 років.
Раніше, анонсуючи ідею, Андрій Картаполов говорив, що підвищення призовного віку у Росії займе від 1 до 3 років, але почнеться вже навесні 2023 року.
При цьому законопроект дає можливість повнолітнім молодим людям за бажанням піти до армії до настання призовного віку.
Також зазначається, що при ухваленні закону вже видані відстрочки діятимуть до закінчення їхнього строку або до зникнення їхніх підстав.
За законом солдатів-строковиків не повинні відправляти до зони бойових дій, але Росія з перших днів вторгнення в Україну задіяла строковиків у війні, яку в Кремлі завуальовано називають "спеціальною військовою операцією".
У травні 2022 року Держдума ухвалила відразу в 3 читаннях закон про скасування вікової межі для укладання першого контракту про проходження військової служби в Росії і Путін швидко підписав закон про прийом до армії на контракт до 65 років.
Інші Новини
Кабмін не підтримав призначення Цивінського на посаду директора ВЕБ
Кабінет міністрів України не підтримав призначення Олександра Цивінського на посаду директора Бюро економічної безпеки.Про це повідомляє Кабмін у Telegram.Як зазначили...
У Польщі затвердили дату присяги обраного президента перед парламентом
Обраний президент Польщі Кароль Навроцький офіційно вступить на посаду 6 серпня після складання присяги на засіданні парламенту.Це підтвердила канцелярія польського...
Швейцарія виділить близько 6,3 млрд доларів на відновлення України
Швейцарія вирішила виділити на відновлення України 5 млрд франків (близько 6,3 млрд доларів). Допомогу нададуть протягом наступних років.Про це повідомляє...
Зеленський провів засідання Ставки: потрібно ще більше дронів
Президент Володимир Зеленський повідомив, що провів 7 липня засідання Ставки, де обговорили необхідність значно більше використовувати на фронті всі типи...
Путін узаконив комплектацію російської армії особами без громадянства
Президент Росії Володимир Путін підписав закон про надання особам без громадянства права служити у збройних силах країниПро це йдеться у...
Зеленський зустрінеться з президентом Італії в Римі: ЗМІ дізналися дату
Президент України Володимир Зеленський і президент Італії Серджіо Маттарелла проведуть зустріч у Римі. Імовірно, вона відбудеться в середу, 9 липня.Про...
Average Rating