Кремль виявився неготовим до видачі ордеру Міжнародним кримінальним судом на арешт президента країни-агресора Володимира Путіна, передусім це стосується обмеження його пересування країнами світу. Про це, з посиланням на видання "Meduza".
"Теоретично президента РФ можуть затримати за гаазьким ордером у 123 країнах. Джерела, близькі до АП, зазначають, що поки що в Кремлі не зовсім розуміють, як можна "забезпечити безпеку" президента в нових умовах", – повідомляє видання.
Повідомляється, що у 2023 році Кремль планував просувати образ Путіна як "борця із Заходом", "захисника країн Латинської Америки та Африки від колоніального гноблення" і "одного з головних лідерів багатополярного світу".
Але, за словами співрозмовників видання, для цього потрібні закордонні поїздки, у яких Путін тепер обмежений через рішення МКС.
Крім того, вказують джерела, навіть деякі країни СНД перестають бути безпечним простором для Путіна. Зокрема, Таджикистаном ратифіковано Римський статут.
За оцінкою співрозмовників видання, поїздки Путіна були дуже важливими, у тому числі для внутрішньоросійської пропаганди, яка, спираючись на новини про ці візити, могла розповісти громадянам, що "у Росії друзів однаково більше, ніж недоброзичливців" і країна залишається "одним зі стовпів багатополярного світу".
"Обмеження закордонних візитів працюватимуть у протилежний бік. До ордера виїзди (Путіна) поєднувалися з поїздками лідерів зарубіжних країн до Москви. Тепер підтримати таку саму частоту зустрічей не вийде – не можна постійно запрошувати всіх до себе", – зазначило одне з джерел.
Складнощі із закордонними візитами Путіна вже почалися: у серпні 2023 року в Південно-африканській республіці (ПАР) має відбутися черговий саміт країн БРІКС, але влада цієї країни 20 березня заявила, що вже "взяла до відома" ордер МКС.
Одночасно в Адміністрації Путіна припускають можливість розширення списку російських чиновників, на яких буде видано ордер на арешт. До нього можуть увійти губернатори регіонів, де приймають дітей з окупованої України. Однак, за оцінкою Кремля, це ніяк не вплине на їхнє життя:
"За фактом держслужбовці і так, можна сказати, не виїжджають за кордон (під час війни)", – зазначають джерела.
Інші Новини
Спецпредставник Келлог прокоментував розмову Зеленського та Трампа
Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог прокоментував телефонну розмову між Дональдом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським....
Окупанти вночі масовано атакували портову інфраструктуру Миколаєва
У ніч на 6 липня російські окупаційні війська завдали масованого удару безпілотниками по портовій інфраструктурі Миколаєва. Про це повідомив керівник...
Не тільки фламінго. Які екзотичні птахи переселяться в Україну через зміну клімату
Через глобальне потепління Україна вже поступово змінюється: зими стають м'якшими, літо - спекотнішим і посушливішим, а південь країни наближається до...
Великі зграї зникають: куди поділись горобці й чи можемо ми втратити їх назавжди
Скорочення популяцій горобців - це загальносвітова тенденція. Тому, можливо, в майбутньому ми вже не побачимо зграї по 50-100 птахів.Про це...
Трамп: США розглядають питання передачі ракет Patriot Україні
Сполучені Штати розглядають питання передачі Україні ракет для комплексів ППО Patriot , які необхідні Києву для оборони від ракет ворога.Про...
Трамп заявив, що говорив з Путіним про нові санкції проти РФ
Російський диктатор Володимир Путін не в захваті від американських санкцій проти російської економіки, але раніше РФ вдавалось з ними справлятись.Про...
Average Rating