У статті, опублікованій тиждень тому, ми зробили припущення, що падіння долара зупиниться на рівні 36,90-37,00 гривень. Так і сталося.
У вівторок 4 квітня вартість готівкового «американця» у столичних оптових обмінних пунктах досягла позначки 37,05 гривень, після чого долар знову почав зростати у ціні. Вранці п'ятниці 7 квітня, коли православні християни святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці, цінник на продаж піднявся до 37,90 гривень – і знову пішов вниз.
Вранці понеділка 10 квітня готівковий долар у Києві продавали по 37,58-37,60 гривень; на 13:00 курс зріс до 37,65-37,66 гривень. У Харкові в обід долар продають по 37,72 гривні, у Дніпрі – по 37,68-37,70 гривні, у Львові – по 37,70-37,72 гривні. По 37,60 гривень можна купити долар в Одесі, по 37,63 – у Луцьку, по 37,67 – у Івано-Франківську.
Якщо порівняти поточну вартість готівкового долара із січневою, то за три місяці «американець» втратив у ціні понад 3 гривні, подешевшавши приблизно на 7,5%. Ми неодноразово детально аналізували причини, які призвели до цього. Наразі одна з них, а саме – активний продаж валюти аграріями – продовжує впливати на ринок: проводячи сезонні роботи, сільгоспвиробники змушені розпродавати свої валютні запаси, щоб отримати необхідну для оплати гривню. Причому продають вони долари дешевше, ніж купували минулої осені.
Фінансова допомога від країн-партнерів України, що стабільно надходить з-за кордону, сприяла зростанню золотовалютних резервів НБУ, які станом на 1 квітня склали майже 31,9 млрд доларів. Це максимальне значення ЗВР із грудня 2011 року.
Тішить і зниження обсягу інтервенцій Національного банку на міжбанківському валютному ринку. За період з 3 по 7 квітня НБУ продав всього 126,34 млн. доларів, що майже в 3 рази менше, ніж тижнем раніше. Падіння інтересу до депозитів конвертацій з боку населення стало однією з причин зниження попиту на безготівкову валюту з боку банків. Це знизило навантаження на Нацбанк та допомогло зберегти резерви.
Як бачимо, чинників, які працюють на зміцнення гривні, вистачає. Проте всіх продовжує хвилювати питання:
Скільки коштуватиме долар у квітні?
Аналітики порталу «Курс України» не бачать підстав для перегляду нижньої межі можливого діапазону коливань курсу на найближчі тиждень-два: як і стверджувалося раніше, він становить 36,90-37,00 гривень. Впасти сильніше за готівковий долар не дозволить сам Нацбанк.
Верхня межа діапазону на найближчий тиждень передбачається в районі 38,00-38,10 гривень. Однак спроби піднятися вище будуть робитися.
Складність полягає в тому, що валютний ринок України – як безготівковий, так і готівковий – суттєво зменшився у розмірах (приблизно утричі порівняно з довоєнним). Це означає, що можливість різких коливань зросла. Якщо до 2022 року курс міг змінюватися протягом року максимум на 2-2,5 гривні, то зараз, як бачимо, за 3 місяці долар подешевшав більш як на 3 гривні. А значить, так само може й вирости, якщо для цього створяться передумови.
Поки допомога з-за кордону надходить вчасно, можна говорити про курсову стабільність. Але не варто забувати, за рахунок чого її досягнуто.
Інші Новини
Безробітні в Україні назвали, яку зарплату хотіли б отримувати
Середня зарплата в Україні перевищила 20 тисяч гривень. Більшість безробітних готові отримувати менше. Про це йдеться у дослідженні ринку праці...
Понад третина українських роботодавців планують підвищення зарплат – дослідження
Ринок праці в України відчуває гострий дефіцит кадрів, високим є відсоток попиту на висококваліфікованих спеціалістів певних професій. Але тільки 35%...
В Україні фасуватимуть швейцарські ліки від раку
Україна уклала угоду зі швейцарським фармацевтичним гігантом Roche (F. Hoffmann-La Roche) про локалізацію виробництва препаратів проти раку легень та грудної...
Швеція запускає нову ініціативу для підтримки українських вчених
У рамках конференції з відновлення України стартувала міжнародна ініціатива – Коаліція з питань науки, досліджень та інновацій в Україні. Однією...
“Укрзалізниця” отримає 54 млн євро від ЄБРР: на що спрямують кошти
"Укрзалізниця" та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) досягли згоди та оголосили про дві масштабні грантові угоди за підтримки ЄС...
Україна та Світовий банк запускають програму для підготовки проєктів відбудови
Уряд України підписав зі Світовим банком угоду про запуск п'ятирічної програми PREPARE Ukraine загальним обсягом $200 млн, яка покликана профінансувати...
Average Rating