Єврокомісія дійшла висновків, що влада ЄС після війни зобов’язана буде повернути Росії заморожені на території союзу резерви Центробанку.
Про це повідомляє Die Welt із посиланням на неоприлюднений документ комісії, який має стати основою для переговорів з окремими державами ЄС.
Видання зазначає, що в ЄК намагаються отримати вигоду із ситуації. Розглядається можливість інвестувати російські гроші в європейські державні облігації з дохідністю 2,6% і принаймні надати Україні виручені від цього відсотки.
За словами відомства, цей «надзвичайний захід», ймовірно, юридично можливий, особливо з огляду на «грубі порушення» Росією міжнародного права.
На переконання Комісії ризик втрати грошей дуже низький, однак збитки ніколи не можна виключати. У «найгіршому екстремальному сценарії» чиновники очікують результат у мінус чотири мільярди євро. Як бути в такому випадку, поки що не ясно.
Крім цього видання з посиланням на власні джерела, знайомі з планами влади Євросоюзу, зазначає, що відстежити розміщення російських резервів за кордоном дуже складно.
Раніше повідомлялося, що Євросоюз, Сполучені Штати та інші союзники змогли заморозити приблизно $300 млрд резервів ЦБ РФ.
Нещодавно Єврокомісія запропонувала створити реєстр запитів українських громадян та організацій щодо виплат репарацій з боку Росії.
Інші Новини
У WSJ вважають, що Китай отримав вигоду від мит Трампа
Китайський лідер Сі Цзіньпін отримав вигоду від рішення Дональда Трампа запровадити взаємне мито на імпорт товарів з різних країн світу....
Маск хоче, щоб США та ЄС торгували без мит
Американський мільярдер, чиновник Департаменту ефективності уряду США Ілон Маск заявив, що сподівається на "нульову митну ситуацію" між США та Європою....
“Укрзалізниця” відновила ще низку сервісів: що стало доступно
Після кібератаки "Укрзалізниці" відновила низку сервісів для пасажирів та залізничників. Тепер знову доступні сайти для замовлення квитків та розклади.Про це...
Дорожчає все, від продуктів до послуг: НБУ пояснив стрибок цін в Україні
Нацбанк зафіксував подальше зростання цін: продукти, послуги, пальне - все дорожчає. Але очікується поступове уповільнення інфляції.Про це говорить Макроекономічний та...
Ціни на пальне в Україні можуть знизитись: на скільки і чому
Ціни на паливо на АЗС в Україні можуть знизитися на 2-3 гривні за літр орієнтовно через місяць, якщо світова ціна...
Фондові ринки падають сильніше після відповіді Китаю на мита США
Світові фондові ринки продовжили падіння після того, як Китай запровадив у відповідь мита на імпорт зі США. Про це пише...
Average Rating