Більше половини американських виборців хочуть, щоб Україна вступила до НАТО. Про це свідчить опитування, яке провела компанія Redfield & Wilton Strategies на замовлення журналу Newsweek.
Дослідження було проведене 4 квітня, в ньому взяли участь 1500 американців, які можуть голосувати на виборах. Результати виявили широку підтримку розширення НАТО і подальшої участі США в альянсі, незважаючи на дедалі гучніші заклики до зміни американських пріоритетів, щоб Вашингтон більше приділяв увагу Азійсько-Тихоокеанському регіону через конфронтацію з Китаєм.
Незначна більшість опитаних американців підтримали прагнення України вступити до НАТО, заявивши, що вони або повністю підтримують (30%), або підтримують (25%) таке розширення альянсу. Кожен десятий висловився або категорично проти (5%), або просто проти (5%). А 26% опитаних зізналися, що їм байдуже. 7% сказали, що не можуть відповісти.
Респонденти також погодилися, що захист України «життєво важливий» для американських національних інтересів. 27% опитаних американців повністю з цим погодилися, а 29% були «швидше згодні». В цей же час 22% категорично не погодилися з цим твердженням, 7% просто не згодні, 5% категорично не згодні і 9% не змогли дати відповідь.
Newsweek нагадує, що в Києві розглядають статть 5 НАТО про колективну оборону єдиним достатнім захистом від повторної агресії Росії. Ідея членства в альянсі популярна серед українських виборців, а намір приєднатися до блоку закріплений у національній Конституції.
Києву довгий час відмовляли навіть у наданні плану дій щодо членства через побоювання спровокувати помсту з боку Владіміра Путіна, а після 2014 року – щоб уникнути прямого конфлікту з російськими військами і місцевими маріонетками, які окупували Крим і райони на Донбасі.
Співзасновник британської Ради геостратегічних досліджень Джеймс Роджерс сказав в інтерв'ю Newsweek, що «підтримка абсолютної більшості розширення НАТО за рахунок вступу України» особливо помітна з огляду на політичні дебати навколо цієї пропозиції.
«Я знаю, що у Великій Британії, принаймні, до минулого року не було великої обізнаності про Україну», – додав він, зазначивши, що опір Києва проти повномасштабного вторгнення Росії привернув і утримує увагу людей на Заході.
Фабріс Потьє, колишній директор з політичного планування НАТО, сказав в інтерв'ю Newsweek, що політики Альянсу схиляються до того, щоб врешті-решт прийняти Київ, незважаючи на запеклий опір Росії і традиційні вагання Заходу.
«Навіть лідери G7 і європейські лідери зрозуміли, що іншого шляху немає. З моїх розмов за останні кілька місяців зрозуміло, що можна говорити про членство в НАТО в таких місцях, як Берлін – де раніше це було повним табу, і люди виходили з-за столу, – а тепер вони кивають головами», – сказав Потьє.
«Всі будуть розходитися в думках щодо часу, але я думаю, що зараз існує більш фундаментальне уявлення про те, що розуміючи, як далеко Путін готовий зайти, немає нічого іншого, що може його зупинити, окрім стіни, збудованої НАТО», – додав він.
Інші Новини
НАБУ провело обшуки у “слуги” Каптєлова, сім’я якого проживає у Росії
Детективи Національного антикорупційне бюро України провели обшук за місцем проживання народного депутата з фракції «Слуга народу» Романа Каптєлова. НАБУ і...
Ексдиректору МАУ оголосили підозру у несплаті податків
Бюро економічної безпеки повідомило про підозру колишньому керівнику та колишньому головному бухгалтеру авіакомпанії МАУ в ухиленні від сплати податків у...
На Одещині вирують масштабні пожежі, є загибла та поранені
У Одеській області на фоні високих температур та сильного вітру поширюються лісові та степові пожежі. Відомо про одну загиблу та...
У Порошенка стверджують, що влада готує нові звинувачення, шантажуючи офіцерів УДО
Влада шантажує ексзаступника начальника УДО Чучковського, вимагаючи свідчень проти Петра Порошенка. Про це заявив адвокат Ілля Новіков.За словами захисника, слідчі...
Затримано підполковника запасу ЗСУ, який шпигував за військовими на Сумщині
Служба безпеки України провела спецоперацію, внаслідок якої було затримано колишнього військового, підполковника запасу Збройних Сил України, який після звільнення зі...
НАЗК зазначає зростання в Україні кількості вироків за корупцію
У 2024 році в Україні за корупційні злочини засудили 2195 осіб – майже 80% усіх обвинувачених у таких справах. Кількість...
Average Rating