Read Time:2 Minute, 10 Second

Більше половини американських виборців хочуть, щоб Україна вступила до НАТО. Про це свідчить опитування, яке провела компанія Redfield & Wilton Strategies на замовлення журналу Newsweek.
Дослідження було проведене 4 квітня, в ньому взяли участь 1500 американців, які можуть голосувати на виборах. Результати виявили широку підтримку розширення НАТО і подальшої участі США в альянсі, незважаючи на дедалі гучніші заклики до зміни американських пріоритетів, щоб Вашингтон більше приділяв увагу Азійсько-Тихоокеанському регіону через конфронтацію з Китаєм.
Незначна більшість опитаних американців підтримали прагнення України вступити до НАТО, заявивши, що вони або повністю підтримують (30%), або підтримують (25%) таке розширення альянсу. Кожен десятий висловився або категорично проти (5%), або просто проти (5%). А 26% опитаних зізналися, що їм байдуже. 7% сказали, що не можуть відповісти.
Респонденти також погодилися, що захист України «життєво важливий» для американських національних інтересів. 27% опитаних американців повністю з цим погодилися, а 29% були «швидше згодні». В цей же час 22% категорично не погодилися з цим твердженням, 7% просто не згодні, 5% категорично не згодні і 9% не змогли дати відповідь.
Newsweek нагадує, що в Києві розглядають статть 5 НАТО про колективну оборону єдиним достатнім захистом від повторної агресії Росії. Ідея членства в альянсі популярна серед українських виборців, а намір приєднатися до блоку закріплений у національній Конституції.

Києву довгий час відмовляли навіть у наданні плану дій щодо членства через побоювання спровокувати помсту з боку Владіміра Путіна, а після 2014 року – щоб уникнути прямого конфлікту з російськими військами і місцевими маріонетками, які окупували Крим і райони на Донбасі.
Співзасновник британської Ради геостратегічних досліджень Джеймс Роджерс сказав в інтерв'ю Newsweek, що «підтримка абсолютної більшості розширення НАТО за рахунок вступу України» особливо помітна з огляду на політичні дебати навколо цієї пропозиції.
«Я знаю, що у Великій Британії, принаймні, до минулого року не було великої обізнаності про Україну», – додав він, зазначивши, що опір Києва проти повномасштабного вторгнення Росії привернув і утримує увагу людей на Заході.

Фабріс Потьє, колишній директор з політичного планування НАТО, сказав в інтерв'ю Newsweek, що політики Альянсу схиляються до того, щоб врешті-решт прийняти Київ, незважаючи на запеклий опір Росії і традиційні вагання Заходу.
«Навіть лідери G7 і європейські лідери зрозуміли, що іншого шляху немає. З моїх розмов за останні кілька місяців зрозуміло, що можна говорити про членство в НАТО в таких місцях, як Берлін – де раніше це було повним табу, і люди виходили з-за столу, – а тепер вони кивають головами», – сказав Потьє.

«Всі будуть розходитися в думках щодо часу, але я думаю, що зараз існує більш фундаментальне уявлення про те, що розуміючи, як далеко Путін готовий зайти, немає нічого іншого, що може його зупинити, окрім стіни, збудованої НАТО», – додав він.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина У Кривому Розі безвісти зникла 41-річна жінка
Наступна новина У TU розповіли, як отримати бездепозитний бонус з виводом без поповнення на Форекс