Франція і Польща влаштували суперечку в середу, коли посли країн в ЄС не змогли врегулювати спір про спільні контракти Євросоюзу на закупівлю боєприпасів для України. Про це виданню Politico стало відомо від трьох дипломатів, знайомих з ситуацією.
Посли ЄС намагалися вийти з глухого кута щодо того, як запровадити план спільної закупівлі боєприпасів для України в її боротьбі з Росією. Хоча лідери ЄС схвалили загальну схему і навіть виділили 2 мільярди євро на її фінансування, з того часу країни Євросоюзу зіткнулися з розбіжностями щодо того, як витратити 1 мільярд євро, зарезервований для спільних контрактів.
Основне питання суперечки полягає у тому, наскільки слід обмежити ці контракти виробниками з ЄС та чи включати в програму компанії з таких країн, як США і Велика Британія.
Франція виступає за те, щоб кошти залишалися в межах Євросоюзу, чим дратує деяких її колег з ЄС.
За словами трьох дипломатів, на зустрічі представників Євросоюзу у середу посол Франції в ЄС звинуватив свого польського колегу в тому, що той у пресі закидає Парижу перешкоджання досягненню остаточної угоди.
Естонія пропонує, щоб артилерійські снаряди для України закуповували і за межами ЄС
Французький чиновник, за словами дипломатів, підкреслив, що Париж є просто прагматичним, і зазначив, що країни ЄС вже погодилися витратити 1 млрд євро на відшкодування за передані Україні боєприпаси.
Польський урядовець заперечив, заявивши, що Франція лише ускладнює поточні переговори.
Врешті-решт, у справу втрутилася Швеція, яка головує в Раді ЄС, намагаючись знайти компроміс. Шведські посадовці запропонували оновлений текст домовленості, який намагався задовольнити обидві сторони.
Компромісний документ обмежив майбутні контракти "економічними операторами, створеними в ЄС і в Норвегії", але включив рядок про те, що директива не повинна створювати прецедент.
Деякі дипломати вважали, що новий текст надто прихильний до позиції Франції. Інші нарікали, що він відкриває нові питання про те, які компанії або субпідрядники повинні бути залучені до контрактів.
Пізно ввечері в середу посадовці ЄС визнали, що не змогли досягти жодних домовленостей в цей день.
Переговори, ймовірно, продовжать наступного тижня. Це означає, що міністри закордонних справ ЄС не матимуть погодженої угоди для обговорення на зустрічі в понеділок у Люксембурзі.
Спільний план закупівлі боєприпасів є частиною триетапного процесу, який лідери ЄС схвалили минулого місяця в надії швидко отримати вкрай необхідні для України боєприпаси.
За словами одного з дипломатів, однією з ключових проблем для чиновників ЄС залишається постійне занепокоєння тим, що європейська оборонна промисловість може не впоратися із завданням поставити 1 мільйон снарядів в Україну за 12 місяців.
Інші Новини
Обмін ударами: чи почнеться ядерна війна між Індією та Пакистаном
Ескалація між Індією та Пакистаном підійшла до свого піку. Країни обмінялись ударами та войовничими заявами на адресу одна одної, тож...
Естонія закрила повітряний простір для VIP-рейсів до Москви на 9 травня
Естонія закрила повітряний простір і заборонила літакам використовувати його для польотів до Москви на парад до "Дня перемоги".Про це заявив...
Вучич застряг на шляху до Путіна в Москву: ЗМІ дізналися причину
Президент Сербії Александар Вучич не зміг без пригод дістатися до Москви на парад до "Дня перемоги". Його літак застряг у...
У Фінляндії розбився винищувач F/A-18: пілот катапультувався
Поблизу фінського міста Рованіємі розбився винищувач F/A-18 Hornet. Про це йдеться у повідомленні ВПС Фінляндії.Літак впав в районі аеропорту.За даними...
У суді Гааги відхилили запит РФ про відведення судді по “Морській справі” за позовом України
Арбітраж Постійної палати третейського суду в Гаазі, який розглядає справу Україна проти Росії щодо затримання в листопаді 2018 року українських...
В Індії відмінили понад 200 авіарейсів, 18 аеропортів призупинили роботу
В Індії тимчасово закрили 18 аеропортів через проведення операції Сіндур. Про це пише газета Hindustan Times. Зокрема, не працює аеропорт...
Average Rating