У російських суднобудівних корпорацій закінчуються ключові деталі, зокрема – для двигунів, що затримує або зупиняє виробництво танкерів і суден, необхідних для транспортування нафти і вантажів. Про це пише Wall Street Journal з посиланням на поінформованих співрозмовників.
Державна компанія "Об'єднане суднобудування" (ОСК) перебуває під західними санкціями з 2014 року, але проблеми з отриманням обладнання та іноземних фахівців для встановлення деталей "набули системного характеру" після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
"ОСК" і ще одне державне підприємство, суднобудівний комплекс "Звєзда", є двома найбільшими верфями в РФ за обсягом замовлень. Вони виробляють судна від атомних підводних човнів і фрегатів до криголамів і пасажирських суден, переважно на внутрішній ринок. Як наслідок, проблеми з виробництвом відчуватимуться здебільшого в самій РФ.
Стабільним клієнтом обох російських верфей є державний танкерний оператор "Совкомфлот", який також потрапив під санкції і відтак продав понад третину свого флоту та переніс свої операції в Дубай.
ЄС і США наклали заборону на заходження російських суден у свої порти, а також санкції на танкери, що перевозять російську нафту. Відтак російські експортери нафти використовують застарілий флот танкерів, який зараз і перевозить більшу частину морського експорту російської нафти.
Радник з питань інвестицій в РФ INFOline, повідомив, що місцеві верфі торік поставили на 20% менше суден, ніж у 2021 році. Тоннаж дещо збільшився через поставку "Звєздою" двох великих танкерів для "Совкомфлоту" та ще одного державного власника танкерів – "Роснефтефлоту".
Наразі ОСК будує 59 вантажних суден. У 2020 році компанія поставила 17 суден, і ще 16 – у 2021 році. Але торік було побудовано лише чотири, оскільки німецькі гребні гвинти більше не постачаються.
Керівники російських судноплавних компаній кажуть, що верфі намагаються виготовити деякі з відсутніх деталей самостійно або замінити їх імпортом з Китаю, але створення нових ланцюжків поставок у суднобудуванні вимагає часу і збільшує витрати.
Цього року "Звєзда" має поставити понад 50 суден за контрактом. Компоненти для цих кораблів були закуплені ще до запровадження санкцій, але їхнє складання виконується спільно з корейськими партнерами, і, за словами обізнаних людей, ця співпраця припинилася.
Менеджер одного з заводів "Звєзда" сказав, що відсутність імпортних двигунів порушує виробництво на його підприємстві, а виробництво деяких деталей всередині Росії займе кілька років.
Інші Новини
Зарплати в Україні за рік зросли на чверть: кому платять найбільше
За рік медіанна зарплата в Україні зросла на 25% і сягнула 21 500 гривень. Найбільший приріст зафіксували у сфері будівництва...
ЄС планує запровадити мита на літаки Boeing у разі провалу переговорів зі США – FT
Єврокомісія планує запровадити мита на цивільні літаки Boeing у межах нової хвилі обмежень, якщо торговельні переговори з Вашингтоном зазнають краху....
Китай заявляє, що про переговори з “тарифної деескалації” попросили США
Переговори про деескалацію тарифного протистояння між Китаєм і Сполученими Штатами у Швейцарії цього тижня відбудуться на прохання американської сторони. Про...
Міноборони з початку року допустило до експлуатації понад 60 зразків вітчизняних боєприпасів
З початку року оборонне відомство допустило до експлуатації понад 60 зразків боєприпасів різного призначення українського виробництва. Про це заявили у...
У США вперше на рівні штату дозволили включати біткоїн у валютні резерви
В американському штаті Нью-Гемпшир ухвалили закон про створення першого у США державного криптовалютного резерву.«Нью-Гемпшир знову перший в країні! Щойно підписала...
Китай і РФ відновлюють переговори про великий газопровід через Сибір – Bloomberg
Президент Китаю Сі Цзіньпін та лідер РФ Путіним цього тижня відновлять перемовини щодо давно відкладеного проєкту газопроводу "Сила Сибіру-2", який...
Average Rating