Індія та Росія призупинили зусилля щодо врегулювання двосторонньої торгівлі в рупіях. Місяці переговорів не змогли переконати Москву брати індійську валюту. Про це, з посиланням на Reuters.
Це стало серйозною невдачею для індійських імпортерів дешевої нафти та вугілля з Росії, які очікували на постійний механізм оплати в рупіях, щоб знизити витрати на конвертацію валюти.
Москва вважає, що за великого дефіциту торговельного балансу на користь Росії річний профіцит рупій перевищить 40 мільярдів доларів, якщо такий механізм буде розроблений, і вважає, що накопичення рупій "небажане", заявив індійський урядовець.
Рупія не є повністю конвертованою. Частка Індії у світовому експорті товарів становить лише близько 2%, і ці чинники зменшують необхідність інших країн тримати рупії.
Індія почала вивчати механізм розрахунків у рупіях з Росією невдовзі після вторгнення в Україну в лютому минулого року, але повідомлень про операції в рупіях не надходило. Більшість торгівлі ведеться в доларах, але все більше операцій здійснюється в інших валютах, таких як дирхам ОАЕ.
Обидві сторони говорили про полегшення торгівлі у місцевих валютах, але принципи були формалізовані.
Росії незручно тримати рупії, і вона хоче, щоб їй платили у китайських юанях чи інших валютах, сказав другий представник індійського уряду, який брав участь в обговореннях.
"Ми не хочемо більше просувати розрахунки в рупіях, цей механізм просто не працює. Індія перепробувала все, що ми могли, щоб спробувати змусити це працювати, але це не допомогло", – сказало третє джерело.
За словами іншого індійського урядовця, після вторгнення Росії в Україну 24 лютого минулого року імпорт Індії з Росії зріс до 51,3 млрд доларів до 5 квітня з 10,6 млрд доларів за той же період попереднього року.
Нафта зі знижкою становила більшу частину імпорту Індії, збільшившись за цей період у 12 разів. За словами чиновника, експорт з Індії за той же період трохи знизився до 3,43 млрд доларів з 3,61 млрд доларів у попередньому році.
Джерела повідомили, що торгівля з Росією продовжується, незважаючи на санкції та проблеми з платежами.
"Зараз ми здійснюємо деякі платежі в дирхамах та деяких інших валютах, але більшість, як і раніше, в доларах. Розрахунки відбуваються різними способами, також використовуються треті країни", – сказав один із представників уряду.
За словами чиновників, індійські трейдери зараз також здійснюють деякі торгові платежі за межами Росії.
"Треті сторони використовуються для торгових розрахунків з Росією. Немає заборони на транзакції з іншими країнами по SWIFT. Таким чином, платежі здійснюються до третьої країни, яка спрямовує їх або компенсує їхню торгівлю з Росією", – сказав інший чиновник.
На питання про те, чи йшли гроші через Китай, чиновник сказав: "Так, включаючи Китай".
Раніше повідомлялося про те, що Індія хотіла б купувати дешеву російську нафту за рупії.
Інші Новини
Ілон Маск запускає у своїй соцмережі новий месенджер XChat
X може незабаром замінити свій розділ для обміну повідомленнями DM новий вбудований месенджер XChat.Звичний розділ з повідомленнями в X незабаром...
Бородянська громада презентувала програму відновлення: що робитимуть
Одна з найбільш зруйнованих громад Київщини – Бородянська територіальна громада, презентувала програму свого комплексного відновлення (ПКВ).Про це говорить коментар голови...
Уряд розширив програму доступних кредитів для фермерів на будівництво овочесховищ
Кабінет міністрів розширив можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ у межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.Відповідну...
Підвищення військового збору збільшило майже вчетверо надходження до бюджету
За перший квартал 2025 року до бюджету надійшло 34,1 млрд грн військового збору. Це у 3,7 раза більше, ніж за...
Гендиректор Apple допоміг тимчасово відкласти мита Трампа на електроніку – WP
На тлі запровадження нових мит адміністрацією Дональда Трампа проти китайського імпорту, генеральний директор Apple Тім Кук доклав значних зусиль за...
Уряд виділив 830 млн грн на облаштування укриттів у школах
Кабінет міністрів України на засіданні 18 квітня розподілив субвенцію в обсязі 830 млн грн на облаштування укриттів в закладах загальної...
Average Rating