На 1 травня 2023 року міжнародні резерви України становили 35,9 млрд дол, що є рекордним показником з серпня 2011 року. Про це повідомляє пресслужба Національного банку з огляду на попередні дані про обсяг резервів.
У квітні резерви зросли на 13% до до 35,9 млрд дол. завдяки надходженням від міжнародних партнерів на тлі подальшого зниження обсягів чистого продажу валюти на міжбанку та помірних боргових виплат в іноземній валюті.
Минулого місяця на резерви впливав, передусім, обсяг міжнародної фінансової допомоги. На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло 5,85 млрд дол, зокрема – 2,7 млрд дол від МВФ, 1,7 млрд дол макрофінансовох допомоги від ЄС, 1,25 млрд дол від США та 242 млрд дол від розміщення внутрішніх валютних облігацій.
З іншого боку, уряд виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 446 млн дол, з яких 282,7 млн дол – за обслуговування та погашення валютних ОВДП, 113,1 млн дол – боргу перед Світовим банком, решта – боргу перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 107,4 млн дол. США.
Щодо операцій НБУ на валютному ринку, то у квітні регулятор продав з резервів 1,37 млрд дол та викупив до резервів 3,7 млн дол. Чистий продаж валюти у квітні знизився порівняно з березнем на 298,5 млн дол до 1 370,4 млн дол.
Обсяги інтервенцій НБУ з продажу іноземної валюти на валютному ринку України знижуються четвертий місяць поспіль. Причини – у зменшенні імпорту енергоресурсів, збільшення продажу валюти для проведення сівби, активізація роботи металургійних підприємств.
Також впливають подальші обмеження непродуктивного відпливу капіталу з України. В НБУ кажуть, що послідовна монетарна політика та відмова від "друку" гривні в 2023 році сприяли стабілізації курсових очікувань.
Переоцінка фінансових інструментів унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют також зробила свій внесок – у квітні за рахунок переоцінки вартість фінансових інструментів зросла на 128,7 млн дол.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,7 місяця майбутнього імпорту.
Нагадуємо, минулого місяця міжнародні резерви України досягли рекордного рівня за останні 11 років – 31,88 мільярда доларів.
З огляду на обсяги надходжень фінансової допомоги від країн-партнерок, Національний банк очікує, що міжнародні резерви України зростуть до 35 млрд дол наприкінці року.
Інші Новини
Ілон Маск запускає у своїй соцмережі новий месенджер XChat
X може незабаром замінити свій розділ для обміну повідомленнями DM новий вбудований месенджер XChat.Звичний розділ з повідомленнями в X незабаром...
Бородянська громада презентувала програму відновлення: що робитимуть
Одна з найбільш зруйнованих громад Київщини – Бородянська територіальна громада, презентувала програму свого комплексного відновлення (ПКВ).Про це говорить коментар голови...
Уряд розширив програму доступних кредитів для фермерів на будівництво овочесховищ
Кабінет міністрів розширив можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ у межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.Відповідну...
Підвищення військового збору збільшило майже вчетверо надходження до бюджету
За перший квартал 2025 року до бюджету надійшло 34,1 млрд грн військового збору. Це у 3,7 раза більше, ніж за...
Гендиректор Apple допоміг тимчасово відкласти мита Трампа на електроніку – WP
На тлі запровадження нових мит адміністрацією Дональда Трампа проти китайського імпорту, генеральний директор Apple Тім Кук доклав значних зусиль за...
Уряд виділив 830 млн грн на облаштування укриттів у школах
Кабінет міністрів України на засіданні 18 квітня розподілив субвенцію в обсязі 830 млн грн на облаштування укриттів в закладах загальної...
Average Rating