Намагання засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина співпрацювати з українською розвідкою, про що повідомила газета WP, були ймовірніше елементом його ворожнечі з Міноборони РФ, ніж атакою на президента Володимира Путіна, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
В ISW нагадали, що за його оцінками від 12 березня Пригожин конкурує з російським МО за прихильність Путіна, хоча й при цьому зміг ненавмисно занепокоїти російського президента своїми військово-політичними амбіціями.
В інституті вважають, що потенційні контакти Пригожина з ГУР навряд чи спонукатимуть Кремль до його усунення в найближчій перспективі.
"Контакти Пригожина з українською розвідкою, ймовірно, були частиною зусиль, спрямованих на те, щоб завоювати прихильність Путіна завдяки швидкій перемозі "Вагнера" в Бахмуті та завдати шкоди російським регулярним військам на тлі закулісного протистояння з ними.
Нещодавно Пригожин відмовився від своїх коментарів від 9 травня, які опосередковано висміювали Путіна, що додатково свідчить про те, що він усвідомлює свою залежність від Путіна і не має наміру протистояти йому.
Ці звинувачення (у контактах з ГУР – ред.) навряд чи змусять Кремль усунути Пригожина в найближчій перспективі, але можуть сприяти зусиллям з його дискредитації. Кремль, ймовірно, підозрює або знає про зв'язки Пригожина з українською розвідкою і, ймовірно, не був заскочений зненацька повідомленням WP та витоком документів американської розвідки", – стверджують в Інституті.
В ISW нагадали, що російські посадовці погрожували Пригожину державною зрадою, якщо він не припинить шантажувати Міноборони з вимогами видати "Вагнеру" більшу кількість боєприпасів, погрожуючи вивести війська з Бахмута.
В інституті також наголосили, що неназвані джерела в Кремлі повідомили, що Адміністрація президента РФ готує інформаційну операцію з публічної дискредитації Пригожина, але зазначили, що Кремль навряд чи буде погрожувати Пригожину, поки сили "Вагнера" перебувають на передовій.
"Усунення Пригожина порушило б російські позиції в Бахмуті. Це ризик, на який навряд чи піде Путін. Кремль також не може легко публічно усунути і замінити Пригожина як фактичного керівника "Вагнера", оскільки "Вагнер" є незалежною кампанією, а Пригожин не займає жодної офіційної посади в російському уряді. Усунення Пригожина від контролю над "Вагнером", за іронією долі, вимагало б встановлення прямого контролю Кремля над найманцями, тоді як Путін докладає всіх зусиль, щоб зберегти формальну дистанцію від них", – підсумували в ISW.
Інші Новини
Спецпосланець Трампа Келлог прибув із візитом до Києва
Спецпосланець президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог у понеділок, 14 липня, прибув з візитом до Києва. Про...
Ліндсі Грем анонсував санкційну “кувалду” проти РФ та “рекордний потік зброї” для України
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем анонсував жорсткіші заходи США проти Росії та сильну збройну допомогу Україні. Вашингтон ухвалив таке рішення, оскільки Москва...
Путін попередив Трампа, що наступні два місяці планує наступ на сході України – ЗМІ
Під час телефонної розмови 3 липня правитель Росії Володимир Путін заявив президенту США Дональду Трампу, що в найближчі 60 днів...
Німеччина профінансує закупівлю Україні ракет Patriot великої дальності
Німеччина надала фінансування для закупівлі ракет великої дальності до систем протиповітряної оборони Patriot для України. Сума допомоги оцінюється у тризначні...
Країни Південно-Східної Європи у спільній заяві підтримали шлях України до ЄС та НАТО
Країни Південно-Східної Європи заявили, що підтримуватимуть Україну в напрямку членства в Європейському Союзі і на незворотному шляху до членства в...
Трамп може надати Україні нове фінансування на мільярди – ЗМІ
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість надання Україні нового фінансування. Мова може йти про щонайменше кілька мільярдів, про це у...
Average Rating