Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав низку угод під час поїздки до Пекіна. Росія та Китай зберігають зв'язки, незважаючи на несхвалення їхніх відносин із боку Заходу через вторгнення в Україну. Про це, з посиланням на Reuters.
Мішустін – найвищий російський чиновник, який відвідав Пекін з того часу, як Москва вторглася в Україну в лютому 2022 року. Він провів переговори з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном і мав зустрітися із президентом Сі Цзіньпіном.
Оскільки війна триває вже другий рік, а Росія все більше відчуває на собі вагу західних санкцій, Москва розраховує на підтримку Пекіна набагато більше, ніж Китай на Росію.
Тиск із боку Заходу не слабшає: у заявах країн "Великої сімки", прийнятих на вихідних, обидві країни виділяються з багатьох питань, включаючи Україну.
Високий рівень зв'язків
"Сьогодні відносини між Росією та Китаєм перебувають на безпрецедентно високому рівні", – сказав Мішустін Лі Цяну під час їхньої зустрічі.
Підписані меморандуми про взаєморозуміння включали угоду про поглиблення інвестиційного співробітництва у сфері торговельних послуг, угоду про експорт сільськогосподарської продукції до Китаю та угоду про співробітництво у сфері спорту.
За прогнозами, постачання енергоносіїв з Росії до Китаю цього року зросте на 40%, і дві країни обговорюють постачання технологічного обладнання до Росії.
"Оскільки санкції проти Росії відкривають нові можливості для Китаю, не дивно, що Китай був би радий активно, якщо не випереджаюче, взаємодіяти з Росією в економічному плані, доки будь-які відносини, які вони вибудовують, не викличуть вторинних санкцій проти Китаю", – сказав Стів Цанг, директор Китайського інституту Школи східних та африканських досліджень (SOAS) у Лондоні.
За його словами, політика Китаю щодо війни в Україні полягає в "оголошенні нейтралітету та підтримці Путіна", і візит підтверджує це.
"Дорогий друг"
Сі Цзіньпін відвідав Росію у березні та провів переговори з "дорогим другом" президентом Володимиром Путіним після того, як узяв на себе зобов'язання про "безмежне" партнерство незадовго до нападу Росії на Україну у 2022 році.
Пекін відкидає спроби Заходу пов'язати своє партнерство з Москвою з Україною, наполягаючи на тому, що їхні стосунки не порушують міжнародні норми, Китай має право співпрацювати з ким хоче, а їхня співпраця не націлена на треті країни.
"Китай готовий працювати з Росією для реалізації спільного співробітництва між двома країнами, і просування прагматичного співробітництва в різних сферах може вивести його на новий рівень", – сказав Лі Мішустіну.
Поглиблення зв'язків з Китаєм є стратегічним курсом для Москви, заявив секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев, який провів у понеділок переговори з Чень Веньцином, членом Політбюро Комуністичної партії Китаю, який займається поліцією, юридичними питаннями та розвідкою.
Пекін утримується від відкритого засудження російського вторгнення. Але з лютого Сі просуває "мирний план", який викликає скептицизм на Заході та обережно вітається у Києві.
Інші Новини
Макрон закликав іноземних дослідників працювати у Франції
Президент Франції Емманюель Макрон закликав іноземних дослідників працювати у його країні, анонсувавши програму їхньої фінансової підтримки.Про це Макрон написав на...
Трамп заявив про зниження цін на продукти в США, у тому числі на яйця
Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйцяПро це він сказав...
ЗМІ: Держдеп при Трампі згортає моніторинг прав людини у світі
Зі щорічних звітів Державного департаменту США про права людини у світі за адміністрації Дональда Трампа без публічно оголошених пояснень зникли...
Ультраправа Марін Ле Пен втратила одну посаду після вироку
Ультраправу французьку політикиню Марін Ле Пен позбавили посади членкині ради рідного департаменту Па-Де-Кале на півночі Франції після вироку суду, який...
Рубіо підтвердив генсеку НАТО, що США готові відійти від встановлення миру в Україні
Державний секретар США Марко Рубіо у телефонній розмові з генсеком НАТО Марком Рютте повідомив, що Сполучені Штати готові відійти від...
У Рубіо після розмови з генсеком НАТО зробили заяву про переговори щодо України
Державний секретар США Марко Рубіо у телефонній розмові з генсеком НАТО Марком Рютте повідомив, що Сполучені Штати готові відійти від...
Average Rating