Підтримка населенням США допомоги Україні дещо зменшилася, але все ще є доволі широкою. Про це свідчать результати опитування, проведеного Школою публічної політики Гарріса Чиказького університету та NORC. Про це, з посиланням на AP.
Опитування показало, що половина американців підтримують постачання Пентагоном зброї Україні для її захисту від російських військ. Цей рівень не змінився з початку року. У травні минулого року постачання зброї підтримували 60%.
Зараз близько чверті американців виступають проти продовження військової підтримки, яка наразі перевищила 37 мільярдів доларів.
Згідно з опитуванням, проведеним минулого місяця, переважна більшість як демократів, так і республіканців вважають, що напад Росії на Україну був невиправданим.
Що стосується конкретних видів підтримки України з боку США, то підтримка населенням санкцій США проти Росії зазнала найбільш значного падіння: з 71% рік тому до 58% цієї весни, хоча це все ще більшість.
Зниження підтримки санкцій може відображати стурбованість людей тим, що зусилля з економічної ізоляції Росії сприяли зростанню інфляції, вважають аналітики.
В цілому, однак, результати опитування показують, що побоювання американських політиків щодо значної матеріальної допомоги Україні ще не виправдалися: що громадська підтримка впаде, якщо війна затягнеться, і що значна допомога Україні стане питанням, яке розділить демократів і республіканців.
Переважна більшість дорослого населення США вважає, що Росія вчинила воєнні злочини під час війни, в тому числі 54% вважають, що Росія є єдиною стороною, яка це зробила.
Люди старшого віку більш схильні розглядати російське вторгнення як невиправдану спробу повалення українського уряду – 79% серед людей 45 років і старше, порівняно з 59% серед тих, кому 44 роки і молодше.
Загалом 62% вважають Росію ворогом – або головним ворогом – Сполучених Штатів. А 48% дуже стурбовані впливом Росії в усьому світі. Водночас 50% кажуть, що вони позитивно ставляться до російського народу, порівняно з 17%, які мають несприятливу думку.
Лише 8% американців позитивно ставляться до Путіна.
Погляд американців на Росію та її лідера вже ставав гарячою точкою в американській політиці, наприклад, коли навесні цього року губернатор Флориди Рон Десантіс піддався критиці за те, що назвав боротьбу України з російськими військами "територіальною суперечкою".
Інші Новини
Енергоатом відреагував на погрози Кремля вигнати МАГАТЕ із ЗАЕС
Російські окупанти погрожують зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це є актом ядерного тероризму. Про це заявила пресслужба Енергоатому. «Погрози...
Шольц наступного тижня обговорить із Сі Цзіньпіном війну в Україні – ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц проведе зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту G20 у Бразилії наступного тижня. З...
Дають надію на послаблення ізоляції – МЗС України про розмову Шольца і Путіна
Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не допоможе досягти справедливого миру. Глава Кремля розцінює вмовляння...
Шольц після розмови з Путіним зателефонував Туску
Після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним канцлер Німеччини Олаф Шольц зв'язався з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це...
“Мінська-3” не буде: Зеленський прокоментував дзвінок Шольца до Путіна
Президент України під час вечірнього звернення відреагував на телефонний дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца до Путіна. "Канцлер Шольц казав мені,...
Трамп не залишить Україну без зброї та допомоги – Politico
Новообраний президент Дональд Трамп не позбавлятиме Україну ні зброї, ні допомоги. Навіть попри те, що він хоче швидкого завершення війни....
Average Rating