Європейський Союз заблокував понад 200 млрд євро активів російського центрального банку з того часу, як Москва вторглася в Україну. Дискусії про те, як використовувати ці кошти, продовжуються.
Про це говорить інтерв'ю офіційного представника Єврокомісії Крістіана Віганда агентству Bloomberg.
Країни ЄС повідомили нові дані про заблоковані активи після 10-го пакету санкцій, які змусили банки розголошувати інформацію про розмір цих активів.
"ЄС зобов'язується забезпечити, щоб Росія заплатила за шкоду, заподіяну Україні", – заявив Віганд, який підтвердив цифри.
За його словами, ЄС "вивчає способи використання для цієї мети російських заморожених та знерухомлених активів".
ЄС також заморозив 24,1 млрд євро у російських приватних активах фізичних та юридичних осіб, які перебувають під санкціями, з моменту вторгнення в Україну. Він наклав санкції на майже 1500 осіб, обмежив експорт сотень товарів та технологій та націлився на багато з ключових джерел доходів Москви.
Зобов'язання зі звітності
За словами Віганда, Єврокомісія тісно співпрацює зі Швецією, яка головує в ЄС по черзі, щоб "просунути вперед обговорення" варіантів використання заморожених активів центрального банку, що пропонуються.
ЄС також продовжує обговорення цього питання з міжнародними союзниками, "щоб забезпечити необхідну координацію на міжнародному рівні", але "ці обговорення складні як з юридичного, так і з технічного погляду", сказав він. Очікується, що лідери ЄС обговорять це на наступній зустрічі в червні.
Зобов'язання щодо звітності про активи центральних банків діють у ЄС з 12 травня, що дає блоку більше ясності щодо того, що заморожено.
Окремо ЄС розглядає повноваження щодо арешту приватних активів росіян, які перебувають під санкціями, у разі вчинення кримінального злочину, розширивши список злочинів, таких як відмивання грошей та корупція, включивши до нього ухилення від санкцій ЄС.
ЄС та його союзники неодноразово заявляли, що Росія має заплатити за збитки, які вона завдала Україні. Цей принцип нещодавно підтверджено на саміті "Великої сімки" в Японії.
Держави-члени вивчають способи використання деяких активів, щоб зробити свій внесок у майбутнє відновлення України. Один із варіантів, що обговорюються, – інвестувати активи центрального банку та інші російські державні активи, а виручені кошти використовувати для України.
Раніше Financial Times повідомило, що Євросоюз обговорює передачу Україні доходів, отриманих від заморожених російських грошей. Йдеться про понад 700 млн євро, які розрахунковий центр Euroclear отримав у вигляді відсотків на заморожені активи.
Інші Новини
У РФ спостерігають найбільший за три роки стрибок інфляції
Інфляція в Росії з 1 по 7 липня склала 0,79%, що є найвищим тижневим приростом індексу споживчих цін із весни...
Споживання електрики продовжує зростати: українців закликали заощаджувати
В "Укренерго" закликали споживачів заощадливо використовувати електроенергію з 10:00 до 22:00 через помітний зріст споживання."Споживання електроенергії продовжує зростати. Сьогодні, 10...
Україна отримала ще 1 млрд євро від ЄС за рахунок доходів від активів РФ
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна отримала від Європейського Союзу ще 1 млрд євро за рахунок російських заморожених активів....
Відбудова та модернізація України обійдуться в 1 трлн доларів – Шмигаль
Концепція України передбачає створення двох фондів для відбудови та модернізації країни протягом 14 років. Загальний розмір становитиме 1 трлн доларів....
Постачальник ЗСУ Radionor з Норвегії відкриє офіс в Україні
Норвезька оборонна компанія Radionor Communications, що спеціалізується на передових системах бездротового зв'язку, має намір відкрити офіс в Україні. З посиланням...
Вартість Bitcoin побила черговий рекорд: скільки коштує зараз
Криптовалюта Bitcoin б'є рекорди вартості та зросла до 111 тисяч доларів. Напередодні її вартість була ще вищою. Про це свідчать...
Average Rating