Українські суди протягом 2022 року засудили 272 людини, звинувачені в колабораціонізмі, і нікого в таких справах не виправдали.
Стаття про колабораціонізм з’явилась в українському кримінальному кодексі навесні 2022.
За перший рік її існування, до квітня 2023 включно, силовики зареєстрували майже 5,5 тисяч справ за колабораціонізм. Орієнтовно в 1,4 тисячі з них оголосили підозри.
Протягом 2022 року суди отримали 659 справ про колабораціонізм і розглянули майже половину – 308.
За перший рік 272 особи було визнано винними і жодної не виправдали. Пів сотні пішли на угоду зі слідством, визнавши свою провину. У зовсім незначній кількості випадків справи повертали прокурору на доопрацювання чи закривали.
Водночас стаття про колабораціонізм містить низку недоліків. Зокрема, не дає визначення колабораціонізму.
Крім того, в кримінальному кодексі існують схожі статті, наприклад, "пропаганда війни", "виправдовування агресії", "пособництво державі-агресору".
Правоохоронці, які працюють із такими справами, кажуть: маркерів, які би дозволили відмежувати схожі злочини, немає. І при цьому аналогічні статті передбачають кардинально різне покарання.
Якщо слідчий і прокурор визначать пропутінську публікацію в мережі як "колабораціонізм", то людину лише позбавлять права працювати на певних посадах.
Якщо ж слідство вирішить, що ворожий запис був "виправдовуванням агресії" – це вже до 5 років ув'язнення. Прикладів такої різної кваліфікації вже є чимало в українській практиці.
Правозахисники і правоохоронці звертають увагу, що такі недоліки створюють поле для корупції, вибіркового правосуддя і порушень прав людини.
Крім того, хаотичність та подекуди неспівмірність покарання за колабораціонізм може викликати страх, непорозуміння і недовіру до української влади зі сторони мешканців окупованих територій.
Інші Новини
Підліткам, які побили військового у Києві, повідомили про підозру
У понеділок, 21 квітня, чотирьом підліткам, які кілька днів тому у Києві побили українського військового, слідчі повідомили про підозру. З...
https://kurs.com.ua/novost/1350637-v-ukrainu-pribil-blagodatnii-ogon-svjatinja-napravljaetsja-v-kiev
Благодатний вогонь прибув в Україну напередодні Великодня. Його першими зустріли прикордонники на Волині. З посиланням на Західне регіональне управління Держприкордонслужби...
Застрелився ще один курсант академії ДПСУ із Хмельницького – Спецпрокуратура
Застрелився ще один курсант Національної академії державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького. 19 квітня на Буковині знайшли його тіло з...
Християни східного та західного обрядів святкують Великдень
У 2025 році християни східного та західного обрядів святкують Великдень в один день – у неділю, 20 квітня.Великдень – перехідне...
У Києві відбулися сутички між поліцією та протестувальниками
Вдень 19 квітня у Києві біля кінотеатру "Жовтень" відбулась сутичка поліції з представниками організації "Права молодь", які протестували проти ЛГБТ...
Побиття військового у Києві: поліція затримала ще двох нападників
У суботу 19 квітня, на другий день після побиття військового у столичному Гідропарку, поліція затримала ще двох нападників.Про це повiдомила...
Average Rating