Керівникам національної безпеки Китаю необхідно думати про "найгірші сценарії" й готуватись до "бурхливого моря".
Про це заявив китайський лідер Сі Цзіньпін на засіданні партійної Комісії з національної безпеки, повiдомляє CNN.
"Складність і труднощі питань національної безпеки, з якими ми зараз стикаємося, значно зросли. Ми повинні дотримуватися мислення, орієнтованого на результат і на найгірший сценарій, і бути готовими пройти серйозні випробування сильними вітрами і бурхливими хвилями, і навіть небезпечними, штормовими морями", – заявив Сі.
Зазначається, що останні вказівки Сі лунають у той момент, коли Пекін стикається з викликами серед яких проблеми в економіці й, як він вважає, все більш вороже міжнародне середовище.
Водночас лідер КНР зауважив, що Китай повинен прискорити модернізацію своєї системи, сил та засобів національної безпеки, а також зробити їх більш ефективними в "реальних бойових діях і практичному застосуванні".
Сі закликав Китай просуватись вперед у створенні системи моніторингу ризиків національній безпеці та раннього попередження, посилити освіту з питань нацбезпеки й поліпшити управління безпекою даних і штучного інтелекту.
Національна безпека стала парадигмою
Як пише видання, з моменту приходу до влади, Сі зробив національну безпеку ключовою парадигмою в країні. Лідер КНР розширив її концепцію, включивши в неї все – політику, економіку, культуру, оборону й інше. Зокрема Пекін запровадив низку законодавчих актів для захисту від передбачуваних загроз, в тому числі закони про боротьбу з тероризмом й контршпигунством.
"Зовсім недавно він розширив сферу дії свого і без того всеосяжного закону про боротьбу зі шпигунством, поширивши його на державну таємницю і розвіддані, а також на будь-які документи, дані, матеріали або предмети, пов'язані з національною безпекою та інтересами", – додає видання.
Численні напади Китаю на іноземні компанії налякали міжнародний бізнес у той час, коли Пекін намагається залучити іноземні інвестиції, щоб допомогти відродити економіку, яка сповільнилася через три роки ковідних обмежень.
Відносини США та Китаю
Сьогодні американо-китайські відносини перебувають на найнижчому рівні за останні десятиліття. Зусилля щодо їх покращення важко досягають прогресу через низку причин.
Також нещодавно Сі Цзіньпін зустрівся з прем'єр-міністром РФ Михайлом Мішустіним. Під час переговорів сторони домовились про поглиблення торговельно-економічних та енергетичних зв'язків із Москвою, протидіючи тиску Заходу.
Інші Новини
Генсек НАТО розповів, чи буде призов до армії по всій Європі
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що рішення про призов до армії в Європі ухвалюватимуть окремі країни. З посиланням на...
У Техасі внаслідок сильної повені загинули понад 40 людей
Унаслідок потужної зливи й раптової повені, в американському штаті Техас загинули 43 людини, серед яких 15 дітей. Ще 27 дітей...
Вірменія спростовала заяву ГУР про посилення військової присутності РФ
У Вірменії відкинули заяву українського Головного управління розвідки Міністерства оборони щодо того, що Росія пришвидшує комплектування військової бази у вірменському...
Рютте заявив, що у НАТО не вистачає промислової бази для стримування РФ
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив про брак промислової бази в країнах Альянсу, щоб стримувати Росію та інші загрози. З...
Ілон Маск заявив про створення власної політичної партії
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск оголосив про створення власної політичної партії, що стане опозиційною до Республіканській партії чинного президента...
Ілон Маск оголосив про створення власної політичної партії
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск оголосив про створення власної політичної партії, що стане опозиційною до Республіканській партії чинного президента...
Average Rating