Керівникам національної безпеки Китаю необхідно думати про "найгірші сценарії" й готуватись до "бурхливого моря".
Про це заявив китайський лідер Сі Цзіньпін на засіданні партійної Комісії з національної безпеки, повiдомляє CNN.
"Складність і труднощі питань національної безпеки, з якими ми зараз стикаємося, значно зросли. Ми повинні дотримуватися мислення, орієнтованого на результат і на найгірший сценарій, і бути готовими пройти серйозні випробування сильними вітрами і бурхливими хвилями, і навіть небезпечними, штормовими морями", – заявив Сі.
Зазначається, що останні вказівки Сі лунають у той момент, коли Пекін стикається з викликами серед яких проблеми в економіці й, як він вважає, все більш вороже міжнародне середовище.
Водночас лідер КНР зауважив, що Китай повинен прискорити модернізацію своєї системи, сил та засобів національної безпеки, а також зробити їх більш ефективними в "реальних бойових діях і практичному застосуванні".
Сі закликав Китай просуватись вперед у створенні системи моніторингу ризиків національній безпеці та раннього попередження, посилити освіту з питань нацбезпеки й поліпшити управління безпекою даних і штучного інтелекту.
Національна безпека стала парадигмою
Як пише видання, з моменту приходу до влади, Сі зробив національну безпеку ключовою парадигмою в країні. Лідер КНР розширив її концепцію, включивши в неї все – політику, економіку, культуру, оборону й інше. Зокрема Пекін запровадив низку законодавчих актів для захисту від передбачуваних загроз, в тому числі закони про боротьбу з тероризмом й контршпигунством.
"Зовсім недавно він розширив сферу дії свого і без того всеосяжного закону про боротьбу зі шпигунством, поширивши його на державну таємницю і розвіддані, а також на будь-які документи, дані, матеріали або предмети, пов'язані з національною безпекою та інтересами", – додає видання.
Численні напади Китаю на іноземні компанії налякали міжнародний бізнес у той час, коли Пекін намагається залучити іноземні інвестиції, щоб допомогти відродити економіку, яка сповільнилася через три роки ковідних обмежень.
Відносини США та Китаю
Сьогодні американо-китайські відносини перебувають на найнижчому рівні за останні десятиліття. Зусилля щодо їх покращення важко досягають прогресу через низку причин.
Також нещодавно Сі Цзіньпін зустрівся з прем'єр-міністром РФ Михайлом Мішустіним. Під час переговорів сторони домовились про поглиблення торговельно-економічних та енергетичних зв'язків із Москвою, протидіючи тиску Заходу.
Інші Новини
НАТО підготує відповідь на військові навчання Росії та Білорусі – глава МЗС Литви
Країни НАТО можуть відреагувати на спільні військові навчання Росії та Білорусі "Захід", які відбудуться восени 2025 року. Відповідь Альянсу залежить...
Президент Вірменії підписав закон про початок вступу країни до ЄС
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.Про це повідомила пресслужба вірменського лідера.Після...
Канада заявила про готовність стати світовим лідером замість США
США десятиліттями домінувала США у світовій економіці. Канада готова взяти на себе цю роль.Про це заявив прем’єр-міністр Канади Марк Карні,...
Венс: США захищатимуть свої інтереси на Гренландії “за будь-яку ціну”
Американський віцепрезидент Джей Ді Венс на тлі візиту прем’єрки Данії Метте Фредеріксен до Гренландії заявив, що США захищатимуть свої інтереси...
У Пентагоні проведуть розслідування щодо переписок Гегсета у Signal
Виконувач обов’язків генерального інспектора Міністерства оборони США проведе розслідування щодо використання главою Пентагону Пітом Гегсетом застосунку Signal для обговорення у...
Трамп: США близькі до угоди з Китаєм про TikTok
Президент Дональд Трамп заявив, що США близькі до подання плану, який позбавить китайську соцмережу TikTok від блокування в Америці. Про...
Average Rating