Україна уже тиждень веде контрнаступ проти росіян, і повідомлення з фронту варіюються від оптимістичних до невтішних.
Про це пише The Economist із посиланням на співрозмовників у військових колах.
Автор статті нагадав, що 11 червня стало відомо про звільнення українськими військами села Благодатного в Донецькій області. Російські військові блогери припустили, що рейд пройшов набагато глибше і захопив інші прилеглі села. Певного прогресу було досягнуто і під Бахмутом, де українці просунулися на шляху оточення зруйнованого міста.
Але, пише The Economist із посиланням на військове джерело, цей прогрес контрастує з менш обнадійливими новинами з іншого боку контрнаступальної операції, що відбувається у Запорізькій області. Бої вздовж лінії Оріхів-Токмак були важкими, і Україна зазнала відчутних втрат у бронетехніці й особовому складі.
Як додало джерело в українській військовій розвідці, на цьому відрізку Україна атакувала за допомогою своєї добре оснащеної 47-ї бригади, але їй важко було впоратися з традиційними перевагами Росії – міцними укріпленнями та засобами радіоелектронної боротьби.
Як зазначається у статті, спочатку військові аналітики припускали, що напрямок Токмака стане центром контрнаступу, адже це – стратегічне місто, яке є залізничним вузлом і "воротами" для нанесення удару по головній російській дорозі на Крим. Проте в українському Генштабі закликали не робити поспішних висновків. Там кажуть, що ані Росія, ані Україна не перекидали туди свої основні сили. Сторони грають таку собі "шахову партію", намагаючись витягти якомога більше резервів противника.
Також джерело у Генштабі повідомило, що "головним пріоритетом" України є зменшення російської переваги в артилерії. Для цього по артрозрахунках росіян ведеться вогонь далекобійними снарядами. Повідомлення з лінії фронту свідчать про те, що українці вже досягли певного успіху.
Інфографіка: The EconomistЗа інформацією The Economist, зараз на запорізькому напрямку залучено більше російської авіації, ніж будь-коли з початку війни. Але українські джерела припускають, що російські пілоти бояться ризикувати через потужну українську протиповітряну оборону. Її посилюють західні мобільні гармати, такі як "Гепард", а також відновлені ракетні комплекси "Панцир", залишені росіянами восени під час українського контрнаступу в Харківській області.
Ще більше російські війська застосовують безпілотники – як розвідувальні, так і ударні. Про це виданню повідомив офіцер українських спецсил Денис Ярославський, який зараз воює біля Бахмута. За його словами, у цьому театрі бойових дій зараз спостерігається масове збільшення використання таких пристроїв. Окрім ударних безпілотників Lancet, здатних знищувати танки і артилерійські системи, російські війська придбали значну кількість китайських дронів.
Водночас Ярославський впевнений, що Україна продовжить оточувати Бахмут.
"Це важко, але ми постійно рухаємося. Протягом тижня ми займемо висоту… і Бахмут буде у нас як на долоні", — заявив він.
При цьому речник східного угруповання українських військ Сергій Череватий заявив, що українські війська під Бахмутом просуваються від кількох сотень метрів до двох кілометрів на день, що є набагато вищими темпами просування, ніж спромоглася Росія протягом всього минулого року.
Однією з несподіваних змінних у цьому контрнаступі, додає The Economist, може стати ситуація на затопленій Херсонщині. Підрив Каховської ГЕС змінив українські військові плани. Руйнування мостового переходу по дамбі поклало край можливості переправляти важке озброєння. Проте українські військові джерела натякають на перехід в операцію іншого типу. За словами одного з них, повінь змила російські оборонні споруди на східному березі Дніпра, і це створило нові можливості. Наприклад, для штурму з використанням швидкісних катерів і спецзагонів.
Інші Новини
Мерц не знає, коли Україна отримає обіцяні системи Patriot
Берлін наразі не отримав підтвердження строків, коли Вашингтон може передати системи Patriot на заміну тим, які ФРН готова надати Україні....
Сибига: візит Келлога – ще один доказ того, що Путін боїться Трампа
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга вважає, що відсутність обстрілів Києва під час візиту генерала Кіта Келлога свідчить про здатність США...
У G7 заявили про серйозне занепокоєння через атаку на НАБУ
Посли держав "Групи семи" висловили стурбованість слідчими діями Служби безпеки України щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ), під час яких було...
Данія закликає посилити співпрацю розвідок для нагляду за портами
У Данії закликають посилити співпрацю розвідслужб країн-партнерів для нагляду за портами, через які проходять велетенські обсяги вантажів.Як повідомляє DR, про...
Зеленський назвав перші країни, з якими можуть домовитись про множинне громадянство
Президент Володимир Зеленський оголосив про перші країни, з якими можуть відкритись процедури для отримання множинного громадянства.Про це він сказав під...
Зеленський назвав євроінтеграційні завдання для нового уряду й послів
Президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує від уряду забезпечення готовності до відкриття усіх переговорних кластерів щодо вступу у ЄС,...
Average Rating