Субсидії, які Польща надала своїм аграріям у відповідь на зростання експорту зерна з України, не відповідають правилам Світової організації торгівлі (СОТ). Про це заявив заступник міністра економіки України Тарас Качка, з посиланням на Reuters.
Раніше польський уряд затвердив допомогу сільському господарству Польщі у розмірі 10 млрд. злотих (2,4 млрд. доларів), щоб допомогти її фермерам конкурувати з надлишком зерна з України, який нібито накопичився в Польщі.
"Ці субсидії виходять далеко за межі того, що дозволено правилами СОТ", – сказав Качка на конференції Міжнародної ради із зерна (IGC) у Лондоні, зазначивши, що вони можуть стати джерелом торгових проблем у всьому світі.
Польща була одним із найрішучіших прихильників Києва після вторгнення Росії у лютому 2022 року, проте проблема зерна викликала напруженість у польському уряді, який покладається на підтримку сільських мешканців.
Польща, Болгарія, Угорщина, Румунія та Словаччина стали альтернативними транзитними маршрутами для українського зерна, компенсувавши зниження експорту через чорноморські порти країни після вторгнення.
Проте мільйони тонн зерна надійшли до цих країн, що призвело до зниження цін для місцевих фермерів та спонукало їх відповідні уряди в односторонньому порядку запровадити заборони на імпорт українських продуктів харчування.
Заборона імпорту з України
Європейський союз 2 травня досяг угоди, що дозволяє п'яти країнам заборонити внутрішні продажі української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника (90% імпорту з України), дозволивши при цьому транзит на експорт до інших країн, у тому числі до інших країн ЄС.
Європейська комісія, яка займається торговельною політикою ЄС, заявляє, що заборони будуть зняті до середини вересня, і до цього часу вона очікує на покращення в доставці зерна з України та через країни транзиту.
"Ми не бачимо фактичного негативного впливу на внутрішні ринки цих держав та інтенсивно працюємо з ЄС над тим, як забезпечити безперебійну роботу всіх торговельних шляхів", – сказав Качка.
Він додав, що торговельні проблеми, викликані війною, "приводять до припущень, спекуляцій та несправедливої торговельної практики, (коли) насправді торгівля є ключовим фактором, який може стабілізувати ринки".
ЄС лібералізував весь імпорт із України на перші 12 місяців із червня 2022 року, щоб допомогти Києву відобразити вторгнення Росії. Минулого місяця він погодився продовжити зупинення тарифів ще на рік.
Інші Новини
ЄС готовий укласти невигідну угоду зі США для уникнення підвищення мит – ЗМІ
ЄС та США поспішають укласти торговельну угоду до 1 серпня на тлі загрози тарифів від президента Дональда Трампа. Про це...
У РФ кожна десята компанія планує звільнення працівників – доповідь
У Росії з початку року майже вдвічі збільшилася кількість компаній, які планують скорочувати працівників. Якщо у січні частка таких організацій...
Ціни на картоплю нового врожаю продовжують знижуватися
На сьогодні в Україні спостерігається подальше зниження відпускних цін на картоплю врожаю 2025 року. За словами самих виробників, основна причина...
Вчені пов’язали різке подорожчання продуктів у світі із зміною клімату
Екстремальні погодні явища, спричинені зміною клімату, стають головною причиною короткострокових стрибків цін на харчові продукти в усьому світі. Про це...
У комітеті ВР заявили, що цьогоріч планується витратити на оборону України третину ВВП
Після внесення змін до Державного бюджету України на 2025 рік фінансування сектору національної безпеки і оборони зросло на 412,4 млрд...
В Україні збудували майже 600 МВт нової генерації за перше півріччя цього року – ОП
За перше півріччя 2025 року в регіонах України створили додаткові 591 МВт нової генерації. Про це заявив заступник керівника Офісу...
Average Rating