Кабінет міністрів 30 червня на своєму засіданні призначив головю Агентства з розшуку та управління активами Олену Думу, проти її кандидатури виступали антикорупційні активісти.
Про це заявив депутат від Голосу Ярослав Железняк.
Як повідомлялося, 28 червня Конкурсна комісія заявила про обрання новою очільницею АРМА колишньої заступниці голови Чернігівської ОДА Олени Думи. Це рішення викликало обурення Transparency International Ukraine.
"Призначення Олени Думи головою АРМА несе великі репутаційні ризики для країни і для роботи незалежної та ефективної діяльності антикорупційної екосистеми та органів правопорядку", — йдеться в повідомленні TI Ukraine.
В організації зазначили, що Дума має понад 22 роки стажу в державних органах, а також протягом цього часу була дуже активною в антикорупційних та профспілкових організаціях. Однак її досвід не пов’язаний з роботою у сфері, що стосується кримінальної юстиції, а також не пов’язаний з управлінням або розшуком активів.
"Це викликає сумніви в тому, як компетентно вона зуміє контролювати роботу працівників АРМА та представляти інтереси Агентства перед іншими органами", — наголосили в пресслужбі.
Також в організації наголосили, що 2019 року Дума брала безпосередню участь в агітації одного з кандидатів у президенти України та дискредитації іншого претендента на цю посаду.
Крім того Дума працювала заступницею голови Чернігівської облдержадміністрації Ганни Коваленко, яка, до того ж, є співзасновницею ГО Антикорупційний рух В. Наливайченка (колишній голова СБУ — Валентин Наливайченко).
Також у TI Ukraine назвали ймовірними ділові контакти з держзрадниками та підозрюваними у співпраці з Росією. Зокрема, існують припущення про контакти Олени Думи з ексголовою кримського управління СБУ, підозрюваним у держзраді Олегом Кулінічем.
У 2019 році Дума брала участь у спільній пресконференції із Семом Кисліним — фінансовим донором Рудольфа Джуліані.
"Тобто 4 роки тому майбутня голова АРМА брала безпосередню участь у спробах дискредитації своєї країни і нинішнього президента США, який зі свого боку всіляко підтримує нашу країну та в протистоянні російській агресії, і в антикорупційному просуванні", — зазначили в TI Ukraine.
Раніше в Transparensy International Ukraine зазначили, що серед кандидатів на майбутнього керівника АРМА є ті, призначення яких може становити значні ризики для всієї антикорупційної екосистеми.
Інші Новини
Безос продав частину своєї імперії Amazon за 5,7 млрд доларів
Джефф Безос завершив масштабний продаж акцій Amazon.com Inc, яка принесла йому майже $5,7 мільярда з моменту його весілля в кінці...
Американський виробник гелікоптерів може інвестувати в Україну – Мінекономіки
Американський виробник вертольотів Bell Helicopter розглядає можливість інвестувати у виробництво в Україні. Про це заявив міністр економіки, довкілля та сільського...
На одну закриту агрофірму в Україні припадає 2,5 нові
Понад 8 тисяч аграрних компаній було відкрито в Україні з 2021 року за даними Єдиного державного реєстру. Пік припав на...
Транш від ЄС затримують та уріжуть – Україна не провела обіцяні реформи
Черговий, четвертий у 2025 році транш фінансової допомоги Україні у рамках механізму Ukraine Facility, який українська влада запросила ще у...
Російський центробанк знизив ключову ставку до мінімуму за рік
Центробанк знизив ключову ставку з 20% до 18%. Це мінімальний рівень за рік: наприкінці липня 2024 р. ЦБ відновив підвищення...
В НБУ пояснили зростання цін на пальне та озвучили прогноз до кінця року
Зростання цін на пальне в Україні було викликано двома факторами, які вже вичерпані. До кінця року значних рухів не очікується....
Average Rating