Станом на травень 2023 року українці на 95% довіряють Збройним силам і на 80% довіряють своєму президенту Володимиру Зеленському.
Про це свідчать результати опитування КМІС, опублікованого 30 червня.
"95% українців довіряють ЗСУ і 80% – президенту Зеленському. І хоча значна частина уваги міжнародних ЗМІ була зосереджена на запитах України щодо додаткового озброєння та обладнання до її партнерів, українці не просто хочуть сильної армії – вони хочуть сильної та інклюзивної демократії.
У травні 2023 року 94% українців повідомили, що важливо, щоб Україна стала повноцінно функціонуючою демократією", — йдеться в повідомленні.
Соціологи повідомляють, що протягом кількох років ставили це питання, але ніколи не бачили такого результату: "Для порівняння, в грудні 2021 року, лише 76% українців сказали, що "важливо" або "дуже важливо", щоб Україна стала повноцінно функціонуючою демократією".
Крім того, підтримка вступу до НАТО та ЄС також перебуває на рекордно високому рівні.
Так, у травні 2023 року 92% повідомили, що хочуть, щоб Україна стала членом ЄС, а 89% повідомили, що хочуть стати членом НАТО.
Крім того, 73% заявили, що міжнародні організації, західні країни або міжнародний бізнес повинні відігравати головну роль у нагляді за процесом відбудови України.
Після більш ніж року війни та звірств українці не вірять, що Росія буде вести переговори сумлінно. За п’ять місяців війни у травні 2022 року 59% респондентів були відкриті до мирних переговорів з Росією. До травня 2023 року кількість тих, хто виступає за переговори, знизилася до 33%, а тих, хто виступає проти переговорів, зросла до 63%.
Також українці впевнені у спроможності країни викорінити корупцію. Українці довіряють боротьбі з корупцією своїй владі в особі НАБУ.
Попри невпинні нічні бомбардування – особливо Києва протягом останніх кількох місяців – моральний дух українців і віра в перемогу залишаються незмінними.
Зараз українці очікують, що війна триватиме довше, але їх мораль і віра в перемогу залишаються незмінними.
У травні 2023 року 47% респондентів очікували ще принаймні 6 місяців війни, порівняно з 18% у травні 2022 року. В останньому опитуванні 44% сказали, що втратили друзів і родину, порівняно з 20% у травні 2022 року.
За останній рік кількість оптимістично налаштованих у майбутнє залишалася практично незмінною. Коли попросили назвати причину їхнього оптимізму, найбільше згадали "перемогу".
Інші Новини
США в ООН пригрозили Москві відповідальністю за зрив переговорів про мир в Україні
Сполучені Штати не потерплять недобросовісних переговорів про припинення війни або порушення зобов'язань щодо перемир'я в Україні. Про це заявила посол...
Трамп: Інші країни цілують мене в дупу для перегляду тарифів
Президент США Дональд Трамп стверджував, що його глобальна тарифна політика є "війною зі світом", а потім сказав, що це "зовсім...
Білий дім: Трамп упевнений, що виробництво iPhone можна перенести до США
Білий дім заявив, що президент Дональд Трамп дійсно вважає, ніби iPhone можна виготовляти в США. Мовляв, у Сполучених Штатах для...
ЗМІ: Дві партії Німеччини домовилися про коаліційну угоду
У Німеччині блок Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) і соціал-демократи (СДПН) домовилися про укладення коаліційної угоди.Про це повідомляє NTV.Як пише...
Держдеп прокоментував докази участі китайських громадян у війні проти України
Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс у звʼязку з оприлюдненими доказами участі китайських громадян у війні проти України наголосила на...
Переговори США та Росії у Стамбулі: у Держдепі відповіли, чи обговорюватимуть Україну
США і Росія хочуть обговорити на переговорах у Стамбулі роботу посольств. Питання війни РФ проти України сторони порушувати не планують.Про...
Average Rating