Аналітики Інституту вивченні війни (ISW) на основі аналізу даних різних джерел зазначають, що Сили оборони 2 липня здійснювали контрнаступ на шести ділянках фронту, на деяких досягли успіхів.
В огляді йдеться про те, що 2 липня українські війська провели контрнаступальні операції на шести ділянках фронту і на деяких з них досягли успіхів.
Також експерти нагадують, що російські війська провели ще одну серію ракетних ударів по південній Україні та Києву 2 липня.
Вони вказують і на те, що Міністерство оборони Росії намагається зміцнити контроль над російським інформаційним простором, підриваючи репутацію окремих російських так званих військових блогерів, які не повторювали бажану для МО картину розгрому українських сил на східному (лівому) березі Херсонської області 1 липня.
1 і 2 липня МО Росії стверджувало, що російські війська успішно відбили українську десантну атаку біля Антонівського мосту.
Разом з тим деякі російські блогери всупереч повідомленням МО зазначили, що бої все ще тривають, і що українські сили утримують окремі позиції біля Антонівського мосту станом на 2 липня.
На думку фахівців, цілком ймовірно, що Міністерство оборони Росії прагне цензурувати деяких пов'язаних з Кремлем блогерів через побоювання, що вони можуть викрити російські військові невдачі перед Путіним під час щомісячних робочих груп "військових" блогерів, що проводяться в Кремлі.
Експерти додають: конфлікт Міноборони Росії зі спільнотою "військових" блогерів через одну з військових операцій може свідчити про те, що російське командування не вважає, що в умовах українського контрнаступу у нього немає інших успіхів, про які можна було б відзвітувати перед Путіним.
"Спроба Міністерства оборони Росії перебільшити потенційну тактичну перемогу росіян біля Антонівського мосту та його зусилля з обмеження інформації про супротивника призвели до зворотного результату", – зазначають вони.
Водночас Путін продовжує стояти перед вибором: або стати на бік МО РФ, щоб захистити свою підірвану репутацію, або зберегти підтримку серед "військових" ультранаціоналістичних блогерів та їхніх інформаційних каналів.
Тобто, зазначають у звіті, Путін може вирішити продовжити заспокоювати спільноту "військових" блогерів і зробити російське МО цапом-відбувайлом за військові невдачі в Україні, що є набагато простішим завданням.
Такий курс дій може дозволити Путіну зберегти підтримку війни серед російського ультранаціоналістичного табору за рахунок російського МО. Але існує ризик для Путіна: подальший підрив довіри до МО РФ може дозволити іншим амбітним російським діячам просувати свої інтереси за рахунок міністерства, як це намагався зробити Пригожин.
Ключові висновки ISW за 2 липня:
За повідомленнями, 2 липня українські війська провели контрнаступальні операції на шести ділянках фронту і досягли успіхів на деяких з них. Російські війська 2 липня здійснили чергову серію безпілотних та ракетних ударів по півдню України та Києву. Конфлікт Міноборони Росії зі спільнотою мілблогерів через війну може свідчити про те, що російське військове командування не вважає, що в умовах українського контрнаступу в нього є інші успіхи, про які можна було б доповісти Путіну. Спроба російського МО перебільшити потенційну тактичну перемогу росіян біля Антонівського мосту та його зусилля з обмеження інформації опозиції призвели до зворотного результату. Путін продовжує стояти перед вибором: або стати на бік МО РФ, щоб захистити свою підірвану репутацію, або зберегти підтримку серед так званих військових ультранаціоналістичних блогерів та їхніх інформаційних каналів. Російські та українські війська продовжували вести позиційні бої на лінії фронту Куп'янськ-Сватове-Кремінна. Українські та російські сили продовжували проводити обмежені наземні обстріли навколо Бахмута та вздовж лінії Авдіївка-Донецьк. За повідомленнями, українські сили провели обмежені наступальні операції на заході Донецької області і просунулися вперед. Російські джерела стверджують, що окупанти і Сили оборони провели обмежені наступальні операції у прикордонній зоні між західною частиною Донецької та східною частиною Запорізької областей. Російські джерела стверджують, що українські сили утримують окремі позиції на східному (лівому) березі Херсонської області біля Антонівського мосту станом на 2 липня. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російські чиновники планують створити регіональні центри з розробки безпілотників у Нижньому Новгороді, а також в окупованих Севастополі та Маріуполі. Українські та білоруські джерела повідомили, що президент Лукашенко та інші білоруські чиновники і громадяни беруть активну участь у депортації українських дітей з окупованих територій до Білорусі.
Інші Новини
Енергоатом відреагував на погрози Кремля вигнати МАГАТЕ із ЗАЕС
Російські окупанти погрожують зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це є актом ядерного тероризму. Про це заявила пресслужба Енергоатому. «Погрози...
Шольц наступного тижня обговорить із Сі Цзіньпіном війну в Україні – ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц проведе зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту G20 у Бразилії наступного тижня. З...
Дають надію на послаблення ізоляції – МЗС України про розмову Шольца і Путіна
Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не допоможе досягти справедливого миру. Глава Кремля розцінює вмовляння...
Шольц після розмови з Путіним зателефонував Туску
Після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним канцлер Німеччини Олаф Шольц зв'язався з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це...
“Мінська-3” не буде: Зеленський прокоментував дзвінок Шольца до Путіна
Президент України під час вечірнього звернення відреагував на телефонний дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца до Путіна. "Канцлер Шольц казав мені,...
Трамп не залишить Україну без зброї та допомоги – Politico
Новообраний президент Дональд Трамп не позбавлятиме Україну ні зброї, ні допомоги. Навіть попри те, що він хоче швидкого завершення війни....
Average Rating