ЄС сьогодні, 25 липня, офіційно запровадив новий санкційний режим проти Ірану. Причиною для цього стали поставки дронів до РФ, які використовуються для атак по Україні.
Про це повідомляє Офіційний журнал Європейського союзу.
Зазначається, що до нього було додано Регламент Ради ЄС 2023/1529 від 20 липня 2023 року щодо обмежувальних заходів у зв'язку з військовою підтримкою Іраном агресивної війни Росії проти України.
Цим регламентом було створено новий санкційний режим проти Ірану за військові поставки Росії та Сирії, який було ухвалено главами МЗС 27 країн ЄС минулого тижня.
Деталі санкційного режиму
У документі наголошується, що країнам ЄС заборонено прямо або побічно продавати, постачати, передавати або експортувати товари і технології, які можуть сприяти розширенню можливостей Ірану з виробництва безпілотних літальних апаратів.
Продаж заборонено будь-яким фізичним, юридичним особам в Ірані для використання в Ірані незалежно від того, мають вони чи ні походження ЄС.
Цей санкційний режим проти Ірану далеко не перший
Раніше глава зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель говорив, що Євросоюз погодив створення нового санкційного режиму проти Ірану через військові поставки Росії та Сирії.
Це вже третій окремий санкційний механізм, який ЄС створив проти Ірану. Перший був спрямований проти ядерної та ракетної програм Ірану, другий з'явився у зв'язку зі звинуваченнями в порушеннях прав людини.
Країни Заходу регулярно вводить нові санкції проти Ірану
Нещодавно повідомлялось, що Британія планує запровадити новий режим санкцій, щоб притягнути Іран до відповідальності за його ворожу та дестабілізуючу поведінку в усьому світі.
Також Велика Британія та деякі інші європейські держави можуть оголосити про плани вперше від 2015 року порушити ядерну угоду з Іраном.
До цього країни Євросоюзу оголосили, що мають намір продовжити санкції проти Ірану за розробку та будівництво балістичних ракет, термін дії яких закінчиться у жовтні 2023 року.
Інші Новини
У Литві впав російський дрон-імітатор, який залетів через Білорусь
У повітряний простір Литви з території Білорусі у четвер, 10 липня, залетів дрон. Винищувачі повітряної місії НАТО в країні перевели...
Європарламент відхилив вотум недовіри до Урсули фон дер Ляйєн
Європарламент під час голосування 10 липня очікувано не підтримав вотум недовіри Єврокомісії, ініційований румунськими ультраправими. Під час розгляду вотуму недовіри...
Франція відновлює виробництво авіаційних крилатих ракет SCALP
Французька компанія MBDA відновлює виробництво далекобійних авіаційних крилатих ракет класу "повітря-земля" SCALP EG. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьян...
Дуда поскаржився, що союзники та Україна недостатньо цінують допомогу Польщі
Польський президент Анджей Дуда в останньому інтервʼю на посаді критично висловився про ставлення союзників і України до Польщі, зокрема в...
ЄСПЛ відхилив скаргу Ле Пен на заборону балотуватись у президенти Франції
Європейський суд з прав людини у середу відхилив клопотання ультраправої французької політикині Марін Ле Пен, у якому вона скаржилась на...
Армія США націлилася на збільшення запасів ракет до систем Patriot
Армія США планує витратити понад 1,3 мільярда доларів на ракети-перехоплювачі до систем Patriot у фінансовому році, що починається 1 жовтня,...
Average Rating