У середу, 26 липня, Міністерство закордонних справ Китаю зіштовхнулося зі шквалом питань у зв'язку зі зникненням із публіки та звільненням з посади міністра закордонних справ Цінь Гана, але відмовилося відповідати на них. Про це, з посиланням на The Guardian.
На щоденній прес-конференції, що відбулася в Пекіні, ЗМІ поставили понад 20 питань про Цинь Гана, колишнього ставленика лідера Китаю Сі Цзіньпіна, але жоден з них не був надрукований в офіційній стенограмі брифінгу.
Цінь не з'являвся на публіці понад місяць. Загадкове зникнення колишнього міністра розпалило дискусії про його долю, які активізувалися раптовим оголошенням у вівторок, 25 липня, про те, що Цінь Гана зняли з посади глави МЗС та призначили на його місце попередника Ван І.
Незабаром після цього оголошення деякі згадки про Цинь Ган як міністра закордонних справ – у тому числі біографія, стенограми і прес-релізи, були видалені з деяких урядових сайтів. Плутанини додало і те, що він залишиться членом Державної ради, про що повідомлялося в публікації "Сіньхуа". Жодних причин не було названо.
На брифінгу в середу прес-секретаря МЗС Китаю Мао Нін неодноразово запитували, чому Цінь Гана звільнили, де він зараз знаходиться, чи залишається він у Державній раді, чи стало його звільнення причиною скасування чи перенесення кількох візитів іноземних чиновників, чи було призначення Ван І тимчасовим , і чи перебуває Цинь під слідством у справі про корупцію чи має поганий стан здоров'я.
У відповідь Мао вказувала на повідомлення Сіньхуа або говорила, що не має інформації. Подальші спроби ЗМІ переформулювати питання стикалися з такою самою відповіддю Мао, яка наголошувала, що вже відповіла на них.
"Вчора низка китайських експертів заявила, що ситуація з Цінь Ганом, його недавня відсутність, обмеженість пояснень свідчать про те, що керівництво країни непрозоре, як ніколи. Який коментар Китаю?" , – Запитав репортер агентства Reuters.
"Я не розумію ситуацію, про яку ви згадали, відповідну інформацію було представлено. Наступне питання" , – відповіла Мао Нін.
Щоденні прес-конференції МЗС Китаю відомі тим, що дають мало конкретну інформацію, особливо на політично чутливі питання іноземної преси. Відповіді, як правило, шаблонні, стосуються тез КПК та критики опонентів.
Брифінги не транслюються у прямому ефірі, але стенограма публікується пізніше увечері. У вівторок було опубліковано лише сім питань, все з китайських державних ЗМІ, і жодне з них не стосувалося Цінь Гана. Раніше МЗС Китаю відкидало запити щодо відсутності деяких питань в офіційно опублікованій версії брифінгу, заявляючи, що вони ніколи не говорили, що це повна стенограма.
Зникнення Цінь Гана виглядає як один із найбільших політичних скандалів у Китаї за останні роки. Його не бачили на публіці з моменту зустрічі з міністрами закордонних справ Шрі-Ланки та В'єтнаму у Пекіні 25 червня.
На початку липня прес-секретар МЗС Китаю посилалася на невизначені причини його відсутності на саміті АСЕАН через стан здоров'я, але відтоді жодних пояснень не надходило. У середу, 26 липня, Мао не відповіла на питання про стан здоров'я Цінь Гана і з'явилися чутки про можливі причини політичного чищення. У Китаї дискусії навколо цієї теми зазнають певної цензури.
57-річний Цинь – дипломат та довірена особа китайського лідера Сі Цзіньпіна, був призначений на посаду міністра закордонних справ у грудні після короткого перебування на посаді посла у Сполучених Штатах. Перебуваючи на посаді міністра закордонних справ, Цинь виступав із різкою критикою Вашингтона після того, як відносини між країнами впали до нового мінімуму – після збиття над США китайського шпигунського аеростату.
Він також відіграв ключову роль у подальших зусиллях обох сторін щодо стабілізації відносин та відновлення комунікації, включаючи зустріч із держсекретарем США Ентоні Блінкеном під час його візиту до Пекіна в середині червня. Але екс-глава МЗС Китаю не бачилася на публіці з 25 червня
Інші Новини
Макрон: Британія та Франція відповідальні за безпеку Європи
Президент Франції Емманюель Макрон під час виступу в британському парламенті у вівторок наголосив на особливій ролі Парижа та Лондона в...
В Італії знайшли повішеною 18-річну студентку з України: що відомо
В Італії знайшли повішеною 18-річну студентку з України Марію Бугайову, яку шукали понад три дніПро це йдеться у повідомленні інформаційного...
МКС видав ордери на арешт лідерів “Талібану”
Міжнародний кримінальний суд в рамках розслідування ситуації в Афганістані видав ордери на арешт двох лідерів радикального угруповання "Талібан", яке править...
Рейтинг канцлера Німеччини Мерца суттєво просів
Популярність канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, яка почала зростати минулого місяця на тлі ефективної зовнішньої політики, знову почала падати.Таке показало опитування...
Болгарія офіційно переходить на євро з 1 січня 2026 року
З 1 січня 2026 року Болгарія офіційно перейде на євро. Відповідне рішення ухвалив Європейський парламент.Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.Як повідомляється,...
У Словаччині розпочався суд над чоловіком, який стріляв у Фіцо: чим він пояснив мотив
У Словаччині розпочався суд над письменником Юраєм Цінтулою, який у травні 2024 року здійснив замах на прем'єр-міністра країни. Чоловік запевнив,...
Average Rating