У Росії заарештували активи найбагатшого українця – мільярдера Ріната Ахметова, у справі про фінансування ЗСУ.
Про це повідомляє "Коммерсантъ".
Слідчий комітет звернувся до Басманного районного суду Москви з клопотанням про арешт активів російської "дочки" "Метінвесту".
"Метінвест Євразія" належать краснодарський пансіонат "Гірник" і бєлгородське ТОВ "Бєлгородметаллоснаб", після початку бойових дій в Україні фінансові показники компанії різко впали. Так, за підсумками 2022 року її прибуток знизився на 74%, збиток становив 1,9 млрд руб.
Виявляється, "справу" розслідувало ще з вересня 2020 року Головне слідче управління Слідчого комітету.
"За версією слідства, з квітня 2022 року невстановлені особи з-поміж керівників і бенефіціарів компанії SCM Holdings Limited (до неї входить, зокрема, гірничо-металургійна група "Метінвест"), зареєстрованої на Британських Віргінських островах, фінансували українську армію, а також батальйон "Азов", зокрема й коштом коштів, що надходили з Росії", – ідеться в повідомленні.
Нагадуємо:
У червні 2022 року власник багатомільярдного бізнесу в Україні Рінат Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Про це повідомляла група SCM, власником якої є Ахметов. Бізнесмен заявляв про порушені права – через знищений бізнес і вкрадене Росією майно.
Утім, у справі є й проблемний момент. Як відомо, Держдума РФ схвалила законопроєкт про невиконання рішень ЄСПЛ, ухвалених після 16 березня 2022 року.
У серпні 2022 року стало відомо, що компанія "Укртелеком", власником якої є Рінат Ахметов, подаватиме судові позови до Росії з вимогою компенсувати шкоду і вартість зруйнованого, пошкодженого і втраченого майна через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну.
Як стверджували в компанії, вони отримали непоганий дохід у 2022 році. Але дохід міг бути ще більшим, якби не вторгнення Росії. У збиток зарахували навіть знижки, які надавали клієнтам через війну.
У квітні 2023 року стало відомо, що Рінат Ахметов готовий подати позов проти Росії через активи, які втратив ще у 2014-2017 роках. Позов стосується десятків підприємств, зокрема Єнакіївського металургійного заводу, Ровенькіантрациту, Свердловантрациту, навчально-тренувальної бази "Кірша" та Донбас Арени, у будівництво якої було інвестовано понад $400 млн.
Бойовики в ОРДЛО не раз заявляли про готовність "націоналізувати" підприємства Ріната Ахметова. Однак у ДТЕК не хотіли коментувати ці заяви і наполягали, що їхні активи в окупації працюють виключно в правому українському полі.
Відомо також, що 2018 року юристи Ахметова подали позов до арбітражного суду в Гаазі щодо енергетичних активів ДТЕК в анексованому Криму.
Інші Новини
У НАТО занепокоєні, що Росія може розмістити ядерну зброю в космосі
У НАТО стривожені тим, що Росія розглядає можливість розміщення ядерної зброї в космосі.Про це генсек НАТО Марк Рютте сказав в...
Найближчим часом Трампу передадуть план миротворчої місії в Україні – Bloomberg
Велика Британія та Франція протягом кількох наступних тижнів планують представити президенту США Дональду Трампу комплексний план миротворчих сил в УкраїніПро...
У Польщі відкрили справу проти ексголови Хмельницької МСЕК Крупи
Польські правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти ексголови Хмельницької медико-соціальної комісії Тетяни Крупи. Вона могла вивозити до Польщі мільйони гривень, нажиті...
У Туреччині починають судити мера Стамбула Екрема Імамоглу
Сьогодні у турецькій Селімбрії розпочнеться перше слухання у кримінальній справі проти мера Стамбула Екрема Імамоглу. Про це пише turkiyetoday.com. Ця...
Очільницю військової бази США на Гренландії звільнили після візиту Венса
Главу військової бази США, полковника Сюзанну Мейєрс, звільнено за критику планів Вашингтона щодо арктичного острова. Про це пише The Guardian.Військова...
Естонія затримала танкер із “тіньового флоту” РФ
Вранці в п'ятницю, 11 квітня, Естонія затримала нафтовий танкер Kiwala – це судно з російського "тіньового флоту", що займається експортом...
Average Rating